17 C
Shkoder, AL

SHKODËR, NIS NJË QENDËR E RE MULTIFUNKSIONALE

Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi ka marrë pjesë në fillimin e punimeve të një qendre të rë multifunksionale e cila sapo ka nisur...

NIS REHABILITIMI I ARGJINATURËS PENTAR-LUARZ

Specialistët e Bordit të kullimit kanë nisur prej disa ditësh punë për rehabilitimin e argjinaturës Pentar-Luarz e cila përshkon dy njësitë administrative atë të...

BANORËT TË FRIKËSUAR NGA QENTË: “HYJNË NGA MALI I ZI”

Në fshatin Oblikë të njësisë Administrative Ana e Malit banorët ankohen për numrin e lartë të qenve, për të cilët kërkojnë marrjen e masave...

SHKODËR, PANAIRI “SË BASHKU PËR FAMILJEN”

Në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Familjes", Bashkia Shkodër organizoi në pedonalen “Kolë Idromeno” panairin me moton “Së bashku Për familjen" në të cilin...

SHKODËR, STUDENTË DHE PEDAGOGË DHUROJNË GJAK

Të shumktë kanë qenë studentët të cilët i janë bashkuar fushatës së dhurimit të gjakut në fakultetin e Shkencave Shoqërore të universitetit “Luigj Gurakuqi”...

DITA E HAPUR NË SHKOLLËN PYJORE “KOLË MARGJINI”

Shkolla e mesme pyjore “Kolë Margjini” në qytetin e Shkodrës ka organizuar aktivitetin e ditëve të hapura për të gjithë nxënësit të shkollave 9-vjeçare...

OPOZITA VENDOS DATËN, PROTESTA E GJASHTË KOMBËTARE DO JETË ME 25 MAJ

Opozita do mbajë protestën e gjashtë kombëtare me 25 Maj. Pasi mblodhi forumet në selinë e PD-së për të diskutuar mbi aksionin opozitar, kreu...

ÇESK MILLJA RIKTHEHET PREFEKT I QARKUT SHKODËR

Çesk Millja rikthehet ne detyren si prefekt i Qarkut Shkoder.Kjo pas doreheqjes te Valdrin Pjetrit duke qene se u konfirmua si kandidat per kryetar...

MAJOR KLODIAN TANUSHI SHPALLET ‘DËSHMOR I ATDHEUT’ NESËR DITË ZIE KOMBETARE

Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka shpallur major Klodian Tanushin, “Dëshmor i Atdheut”. Ndërkohë njoftohet...

GATI PËR KONSUM, BLLOKOHEN NË KUFI 762 KG MAJONEZË, KETCHUP DHE XHEL KARAMELI

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e rrepta ndaj subjekteve që tentojnë të tregtojnë produkte ushqimore të pasigurta. Së fundi është goditur një tjetër rast...

Na ndiqni

73,452FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA