20 C
Shkoder, AL

ADEMI: TREGTARËT E MERKATËS SË RUSIT PO PAJISEN ME LICENCA

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi është shprehur se merkata e Rusit shumë shpejt do të nisë punën sapo të përfundojë lidhja e kontratave...

VELIPOJË, INVESTIME NË INFRASTRUKTURË

Fshati Gomsiqe në Njësinë Administrative Velipojë është kantieri i ndërtimit i radhës i Bashkisë së Shkodrës. Me një fond 85 milion lekë nga të...

SHKODËR, 70 VJETORI I LINDJES I ARQIPESHKËVIT MASSAFRA

Arqipeshkëvi i dioqezës Shkodër-Pult monsinjor Angelo Massafra mbushi 70 vjeç. Me këtë rast në katedralen "Shën Shtjefni" në Shkodër u kremtua mesha e shenjtë...

BUSHATI EMËROI KONSULL TË SHQIPËRISË MASHTRUESIN INDIAN

Thellohet skandali i dhënies së nënshtetësisë shqiptare dy shtetasve indian të kërkuar në vendin e tyre, për një mashtrim të disa bankave në vlerën...

PRESIDENCA SQARON DHENIEN E SHTETËSINË SHQIPTARE DY BIZNESMENËVE INDIANË NË KËRKIM

Sqarim mbi dhënien e shtetësisë shqiptare për z.Nitin Jayantilal Sandesara dhe z. Chetankumar Jayantilal Sandesara. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi sqaron lidhur me...

ZJARR NË FUSHË-KRUJË, RREZIKOHET NJË BANESË

Një zjarr ka përfshirë kodrën e Dervinëve në afërsi të fshatit Kamberas të Fushë-Krujës. Zjarri i rënë rrezikon të afrohet pranë një banese që ndodhet...

AUDIOPËRGJIM I RI PËR “BABALEN”, ZBARDHET BISEDA MES DREJTORIT TË POLICISË FIER DHE FREDI...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i akuzuar për kallzim të rremë dhe i marrë i pandehur për dosjen "Babalja", ka publikuar një bisedë...

OPOZITA E RE KA NË DORË FATIN E 350 TË BURGOSURVE,GJONAJ: KALOJMË NË KUVEND...

Mazhoranca do të rikthejë në parlament për votim nismën e amnistisë për të burgosurit, e cila mbeti e pa miratuar vitin e kaluar për...

RAMA: NË BERLIN ISHA PËR NEGOCIATAT, ME ATA QË SAJUAN SËMUNDJEN SHIHEMI NË GJYQ

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar arsyen e vizitës në Paris dhe Berlin në ditët e fundit, ndërsa ka njoftuar se ata që sajuan lajmin...

GJAKMARRJA NË SHKODËR, SHIFRAT ALARMANTE

Këtë të premte, në pedonalen Kolë Idromeno në qytetin e Shkodrës , organizata “Operazione Colomba” zhvilloi aktivitetin e radhës kundër gjakmarrjes. Sipas Nadia Cadrobbi,...

Na ndiqni

70,854FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA