U NDËRTUA NGA BIZANTINËT SI KISHË, HISTORIA E “SHËN SOFIA” QË PO KTHEHET SËRISH...

E ndërtuar nga bizantinët si një kishë, Shën Sofia u kthye në një xhami pas çlirimit otoman të Kostandinopojës. Më vonë, pas shpalljes së...

KROACIA DO TË FILLOJË MJEKIMIN E PACIENTËVE ME GJAKUN E TË SHËRUARVE NGA COVID-19

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e...

JOE BIDEN PËRSHËNDET RIFILLIMIN E BISEDIMEVE KOSOVË-SERBI

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në...

ME APO PA SIMPTOMA COVID-19, NË BRITANINË E MADHE NIS TESTIMI DERË MË DERË...

Për herë të parë që nga fillmi i pandemisë së Koronavirusit, në Mbretërinë e Bashkuar ka nisur testimi derë më derë i qytetarëve. Mediat...

KORONAVIRUSI DHE GRUAJA MUND TA ÇOJNË ROBERT DE NIRON DREJT FALIMENTIMIT

Pavarësisht se është aktori më i paguar në botë, me një fitim prej 96 milion dollarësh vetëm midis qershorit 2019 dhe qershorit 2020 ,...

COVID-19 NË BOTË, 562 MIJË VIKTIMA DHE 12,6 MILION TË INFEKTUAR

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 12 milion, përkatësisht 12,631,065 sipas Worldometers. Ndërkohë numri i viktimave ka arritur...

ITALIA REGJISTRON 12 TË VDEKUR NGA COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT, RRITEN TË...

ITALI Dy ditët e fundit në Itali janë shtuar rastet e reja me koronavirus. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj kanë bërë të ditur se në 24...

HODHI 3 MIJË EURO NË MBETURINA, PUNËTORËT E KOMPANISË SË PASTRIMIT IA KTHEJNË PARATË...

Dy persona që cilët mbledhin mbeturinat gjetën diçka shumë të vlefshme. Brenda një kolltuku fshihej një shumë e konsiderueshme parash. Të hollat nuk hezituan t’ia...

VIDEO/ “OH, ZOT, JAM SHUMË KEQ”! INFERMIERJA AMERIKANE FILMOI LUFTËN ME COVID QË E...

Një infermiere nga New Jersey e cila humbi jetën nga coronavirusi, i kishte kaluar tri javët e fundit të jetës duke filmuar betejën për...

COVID, MË SHUMË SE 12.2 MILIONË RASTE INFEKSIONI DHE 550 MIJË VIKTIMA NË BOTË!

Në të gjithë botën numri i përgjithshëm i rasteve të identifikuar me koronavirus është rritur në më shumë se 12 milionë e 200 mijë Sipas...

BOTA