17 C
Shkoder, AL

FUNDOSET TRAGETI, MË SHUMË SE 80 TË VDEKUR NË LUMIN TIGËR

Më shumë se 80 vetë raportohen të kenë vdekur pasi një traget u mbyt në lumin Tigris në qytetin e Mosulit në Irak. Shumica e...

U KAP ME 19 KG HEROINË, MODELJA E FAMSHME DËNOHET ME 8 VJET BURG

Modelja e njohur, Tereza Hluskova është dënuar me tetë vjet e tetë muaj burg për përfshirjen në trafikun e drogës. Gjykata në qytetin lindor Lahore,...

MBYTET TRAGETI, RRETH 66 TË VDEKUR NË MOSUL

Bilanci i viktimave nga fundosja e tragetit në Mosul ka arritur në 66. Ministri i Shëndetësisë irakian tha për agjencinë e lajmeve kurde “Rudaë” se...

MORI PENG 51 NXËNËS, SHOFERI I AUTOBUSIT DONTE TË HAKMERREJ PËR EMIGRANTËT NË MESDHE

"Kishte planifikuar një atentat terrorist për t'u hakmarrë ndaj emigrantëve të mbetur viktima në Mesdhe dhe ndaj ministrit të brendshëm Matteo Salvini e aleatit...

FINLANDA SHTETI MË I LUMTUR NË BOTË/ JA NGA CILAT VENDE NDIQET

OKB-ja si çdo vit eshe këtë vit ka publikuar listën e vendeve më të lumtura në botë ku Kryesuese e listës është Finlanda dhe...

TERROR NË MILANO, SHOFERI RRËMBEN AUTOBUSIN ME 51 GJIMNAZISTË DHE I VË FLAKËN ME...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të Milanos, ku një shoferi ka marrë peng autobusin ku në të ndodheshin...

KARAXHIÇ DËNOHET ME BURGIM TË PËRJETSHËM PËR KRIMET E LUFTËS NË BOSNJË DHE HERCEGOVINË

Gjykata në Hagë ka kundërshtuar apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, kundër dënimit të tij për gjenocid dhe krime të luftës...

OKB REAGON PËR CIKLONIN QË MORI JETËN E 1000 PERSONAVE: FATKEQËSI MASIVE!

Cikloni Idai ka shkaktuar një "fatkeqësi masive" në Afrikën e Jugut që prek qindra mijëra njerëz, thotë OKB. I gjithë rajoni është goditur nga përmbytjet...

BRESHËRI ME MADHËSINË E NJË KOKRRE TË VEZËS ‘PARALIZON’ NJË QYTET TË KINËS (VIDEO)

Banorët e një qyteti në Kinë janë zgjuar nga breshëri që për 20 minuta kaploi të gjithë qytetin. Ajo që ishte e veçantë e këtij...

SULMI NE HOLLANDE,TRE TË ARRESTUAR, DY PISTA HETIMI

Policia e Holandës tha se ka arrestuar personin e tretë nën dyshimet për përfshirje në një sulm në tramvaj, të hënën në qytetin Utreht....

Na ndiqni

70,795FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA