17 C
Shkoder, AL

AKSIDENT I RËNDË HEKURUDHOR, 10 TË VDEKUR DHE 73 TË PLAGOSUR

Të paktën 10 persona raportohet se kanë humbur jetën në një aksident hekurudhor në Turqi, ndërsa 73 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Siç raportojnë...

FESTA E BEQARISË KTHEHET NË TRAGJEDI, NJË I VDEKUR, DHËNDRI MES TË PLAGOSURVE. ARRESTOHET...

Mbrëmjen e djeshme në Villorba të Trevisos në Itali një festë beqarie ka përfunduar në tragjedi. Një 21 vjeçar ka mbetur i vdekur si pasojë...

PACIENTI ME KANCER VRET VETEN, PËRMBARUESIT DO TA NXIRRNIN NGA SHTËPIA

Një anglez 56-vjeçar që luftonte me kancerin në veshka vrau veten, pasi nuk mundej të paguante borxhin në rritje prej 70 mijë sterlinash që...

PLAGOSJA E SHQIPTARIT NË ITALI, ARRESTOHET AUTORI

Policia italiane ka arrestuar autorin e plagosjes me armë të shqiptarit në La Spezia. Ai është një shqiptar, i cili u vu në pranga...

FLET PËR HERË TË PARË E ËMA E OSAMA BIN LADEN: “ISHTE FËMIJË I...

E ëma e Osama Bin Laden ka folur për herë të parë publikisht 7 vjet pas vdekjes së djalit të saj, kreut të Al-Kaedës.   Alia...

“NUK E DIJA QË MUND TË ISHTE KAQ MIZOR”

Një burrë vrau dhe copëtoi të dashurën e tij 27-vjeçare dhe më pas e hodhi “mishin e saj të grirë” në tualet, ndërsa kockat...

ARRESTOHET VETERINERJA, MERRTE KUAJT PËR T’I SHËRUAR DHE I ÇONTE NË THERTORE

Autoritetet në Alabama kanë arrestuar një studente veterinarie e dyshuar për shitjen e gati 50 kuajve për fabrikat e përpunimit të mishit në Meksikë. 24...

GJENDEN 8 TË VRARË BRENDA NJË DITE NË QYTETIN TURISTIK

Kankuni, vendi më i preferuar për turistët që vizitojnë Meksikën është përballur me ditën më vdekjeprurëse të vitit. 8 trupa të vdekur u gjetën...

KËNGËTARJA E NJOHUR GJENDET E VRARË ME GËRSHËRË, SHPALLET NË KËRKIM BASHKËSHORTI

Një ndër këngëtaret më të njohura në Sri Lanka, Priyani Jayasinghe, është gjetur e pajetë. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga familjarët e...

PËRDHUNOHET DHE VRITET GAZETARJA INVESTIGATIVE

Gazetarja bullgare, Viktoria Marinova njëherësh drejtuese e televizionit TVN është gjetur e vdekur këtë të shtune pranë bregut të lumit Danub në qytetin Ruse...

Na ndiqni

70,795FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA