KU MUND TË SHKONI LIRSHËM PËR PUSHIMET VERORE DHE CILAT SHTETE KANË KUFIZIME?

Ndërsa vendet evropiane kanë lehtësuar kufizimet, shumë njerëz në të gjithë kontinentin kanë filluar të pyesin nëse do të jenë në gjendje të udhëtojnë...

MINISTRI PËRBALLET ME KRITIKA, KRAHASOI KORONAVIRUSIN ME GRATË

Ministri indonezian i Sigurisë ndodhet nën kritika tepër të ashpra nga opinioni publik vendas, pasi krahasoi koronavirusin me gratë, në një përpjekje për të...

ZVICRA LEHTËSON MASAT E IZOLIMIT, RIHAP EDHE KUFIJTË SHENGEN MË 6 KORRIK

Qeveria zvicerane vendosi sot të lehtësojë masat kundër pandemisë nga koronavirusi. Nga dita e shtunë, ky vend do të lejojë tubimet spontane të deri...

MERKEL: JEMI ENDE NË FILLIM TË PANDEMISË

Gjermania po monitoron situatën e pandemisë nga afër, por përgjegjësia praktike qëndron gjithnjë e më shumë në 16 shtetet rajonale, tha kancelarja Angela Merkel. Ajo...

ITALI, 117 VIKTIMA DHE 584 RASTE TË REJA ME COVID-19 NË 24 ORËT E...

Italia ka regjistruar sot një rritje të viktimave për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit 117 persona kanë humbur jetën dhe 584...

VIDEO/ SHIKONI SI PËRHAPET COVID-19 PËRMES TË FOLURËS NË TRANSPORTIN PUBLIK

Një person i infektuar me koronavirus mund ta kalojë tek personat e tjerë thjesht duke folur në një ambient të mbyllur siç mund të...

GREQIA NIS MË 1 QERSHOR VAKSINIMIN KUNDËR TUBERKULOZIT: KA EFEKT KUNDËR KORONAVIRUSIT

Ndërsa Greqia po tenton t`i rikthehet gradualisht normalitetit, barra e komunitetit shkencor bie mbi parandalimin e infektimeve masive gjatë valës së dytë e të...

SI U SHNDËRRUA GEORGE SOROSI NË FIGURËN ARMIQËSORE TË TË DJATHTËVE

Viktor Orbáni e ka shpallur sponsorin e tij të dikurshëm George Soros armik të shtetit. Ndërkohë fushata anti-Soros me tone antisemitike ka marrë përmasa...

COVID-19 LË ME PASOJA BORIS JOHNSON: KAM PROBLEME ME SHIKIMIN

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili fitoi betejën me Covid-19, pavarësisht se iu desh të qëndronte disa ditë në spital, ka shfaqur probleme me...

PAS 3 MUAJSH ZELANDA E RE PA ASNJË TË HOSPITALIZUAR ME KORONAVIRUS

Zelanda e Re nuk ka më asnjë person të hospitalizuar me koronavirus. Mësohet se pas 3 muajsh betejë, pacienti i fundit ka lënë spitalin....

BOTA