17 C
Shkoder, AL

U INFEKTUA ME BAKTERIN E.COLI, NDËRRON JETË DJALI 10-VJEÇAR

Një djalë 10 vjeç nga Franca që u helmua në vitin 2011 nga mishi i kontaminuar i supermarketeve ka ndërruar jetë. Prej vitesh, ai...

‘SHIU’ I 2800 DIGAVE, SË SHPEJTI MUND TË BJERË MBI BALLKAN, AMBJENTALISTËT: EFEKTI DO...

2800 diga do të ndërtohen në më pak se njëzet vjet në një rajon pak më të madh se Italia. Ky është projekti, ose më...

BURRI SULMOHET PËR VDEKJE NGA LARASKA

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një laraskë. 76-vjeçari po ecte me biçikletë në parkun Nicholson Park në Wollongong, (Australi) dhe ndryshoi rrugën...

BABAI VRET VETEN NË DITËN E DASMËS SË VAJZËS

Vret veten në ditën e dasmës së vajzës së tij. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Viktima vrau veten...

12 VJEÇARI NGACMON SEKSUALISHT MËSUESEN

Në Skoci ka ndodhur një ngjarje e pazakonte dhe shokuese. Një 12 vjeçar akuzohet se ka sulmuar seksualisht mësuesen e tij. Është vetë mësuesja që...

UNESCO KËRKON MASA URGJENTE PËR ARSIMIMIN

Dyqind e njëzet e pesë milionë fëmijë nga mosha gjashtë deri në 17 vjeç nuk pritet të regjistrohen në shkollë në 2030 në botë,...

KAPET GJYSMË TON KOKAINË NË KONTENIERËT ME BANANE, ISHTE NISUR NGA EKUADORI

Më shumë se 500 kg kokainë është sekuestruar në portin e Pireut në Greqi gjatë kontrollit të 100 kontenierëve me babane. Ngarkesa vinte nga...

NËNA HUMB NDJENJAT KUR NË DERË I TROKET DJALI QË KISHTE VARROSUR

Antonina Mikhailovna, një grua 62-vjeçare në Rusi, kishte raportuar në polici zhdukjen e të birit 43-vjeçar, Konstantinit, një javë pasi nuk kishte dëgjuar më...

PËRMBYTJE TË SHUMTA NË SPANJË

Një ftohje e papritur e motit ka shkaktuar shira të rrëmbyeshëm në Spanjë, të cilat kanë shkaktuar përmbytje të mëdha, si dhe tornado. Deri tani...

PIZZA FITON ÇMIMIN ‘IGNOBEL’ SI PRODUKT QË MBRON KONSUMATORËT NGA SËMUNDJET KANCEROGJENE. KUSHTI: TË...

Pizza, simboli i Italisë, ka fituar çmimin prestigjoz 'igNobel'. Ceremonia e zhvilluar ne Massachusetts, i ka akorduar produktit Italian mirënjohjen e shkencës. Silvano Gallus, nga Instituti...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA