SEKUESTOHEN 5 TON KOKAINE ME VLERË 130 MILION DOLLARË

Autoritetet në Kosta Rika kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme kokaine me vlerë 130 milion dollarë. Kjo është sasia më e madhe që është...

PROKURORIA TURKE KËRKON 22.5 DHE 15 VITE BURG PËR DY GULENISTË TË SJELLË NGA...

Prokuroria turke ka kërkuar vazhdimin e paraburgimit ndaj të pandehurve Mustafa Erdem dhe Yusuf Karabina, bën me dije Anadolu Agency. Këta dy persona, së bashku...

VRASJA NË GJERMANI PO HETOHET SI RAST TERRORIST, 5 NGA TË VRARËT ISHIN SHTETAS...

Të tjera fakte kanë dalë rreth autorit të dyshuar të masakrës së ndodhur ditën e sotme në Gjermani ku ai vrau 10 persona e...

BESIMTARI PUTH PAPËN FOTOJA QË PO BËN XHIRON E BOTËS

Fotografia e pavdekshme nga fotografët e pranishëm në pritjen e së Mërkurës që Papa Françesku mbajti në sallën e Paul VI është një imazh...

BLETËT ZGJOHEN PARA KOHE

Temperaturat e larta të këtyre ditëve dimërore kanë shkaktuar luhatje të ekuilibrave natyrorë. Në Italinë fqinje, Autoriteti i Agrikulturës, ka bërë të ditur se...

AUSTRALI, RRETH 75% E POPULLSISË E PREKUR NGA ZJARRET

Më shumë se 75% e popullsisë u prek nga zjarret që filluan në shtator të vitit 2019 në Uellsin e Ri Jugor, e më...

TË SHTËNA ME ARMË NË DY KLUBE NATE NË GJERMANI, 11 VIKTIMA DHE 5...

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën dhe 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë pas disa të shtënave me armë në dy...

FAMILJA ME 5 ANËTARË SHUHET BRENDA MAKINËS QË MORI FLAKË

Një ish-lojtar i ligës në regbi, gruaja e tij dhe tre fëmijët e tyre kanë vdekur pasi makina e tyre mori flakë në qytetin...

PUNONJËSJA SOCIALE DËNOHET PËR VJEDHJEN E 17 MILION DOLLARËVE

Një grua daneze është dënuar për vjedhjen e 117 milion koronave daneze ose 17 milion dollarë të fondeve të qeverisë. Britta Nielsen punoi në...

“AVION APO BOMBË”, BABAI NGA SIRIA SHPIK LOJËN QË BËN TË QESHË VAJZËN NË...

Selva është 4 vjeç dhe familja e saj është larguar nga Idlib në Siri për t’iu shpëtuar bombardimeve, të cilat në ditët e fundit...

BOTA