32 C
Shkoder, AL

TEMPERATURAT E LARTA DO MBËRTHEJNË EVROPËN JAVËN E ARDHSHME

Verës do të fillojë zyrtarisht të premten, dhe Evropa po përballet me temperatura në rritje. Stuhitë do të godasin kontinentin këtë fundjavë, por javën tjetër,...

3 UNIVERSITETET MË TË MIRA TË BOTËS JANË …

Massachusetts Institute of Tecnology dominon klasifikimin botëror të universiteteve më të mira për të 8-in vit radhazi. Një rekord absolut ky që vendos MIT,...

NISIN DISKUTIMET PËR EMRAT QË DO TË DREJTOJNË BE-NË

Liderët evropianë kanë nisur bisedimet në Bruksel për të vendosur se kush do të jetë në krye të pozitave kryesore në Bashkimin Evropian dhe...

PËRSHKALLËZIMI I TENSIONEVE, FORCAT IRANIANE RRËZOJNË AVIONIN AMERIKAN

Një avion amerikan vëzhgimi pa pilot është rrëzuar nga forcat iraniane ndërsa fluturonte mbi ngushticën e Hormuzit, një episod ky që vjen në mesin...

KINA JO MË VENDI MË I POPULLUAR NË BOTË, JA KUSH IA ZË VENDIN

India do i zërë 'fronin' Kinës si vendi më i populluar në botë në më pak se një dekadë, sipas një raporti të ri...

FRANCA DHE GJERMANIA QASJE TË KUNDËRTA PËR POSTET EUROPIANE

Ka një qasje të ndryshme në aspektin e organizimit mes Parisit dhe Berlinit, gjë që po i pengon për momentin të bien dakort në...

INDI/ VALA E TË NXEHTIT VRET 92 PERSONA, TEMPERATURAT ARRIJNË DERI NË 50 °...

Të paktën 92 vetë kanë vdekur në Bihar të Indisë,për shkak të temperaturave të larta. Vendi po përjeton reshjet më të pakta pakta para sezonit...

OKB: MBI 70 MILIONË NJERËZ TË ZHVENDOSUR NË MBARË BOTËN

Më shumë se 70 milionë njerëz u numëruan vitin e kaluar si të zhvendosur nga shtëpitë e tyre, një rekord që nënvlerëson numrin e...

BESIMI I ULËT NDAJ VAKSINAVE “NJË KRIZË GLOBALE”

Mosbesimi publik ndaj vaksinave nënkupton se bota po bën një hap prapa në luftën kundër sëmundjeve infektive vdekjeprurëse, të cilat mund të parandalohen, paralajmërojnë...

TËRMETI ME MAGNITUDE 6.5 GODET JAPONINË, 21 TË PLAGOSUR

Është 21 të plagosur dhe asnjë dëmtim material bilanci I tërmetit me magnitudë 6.5 që goditi dje Japoninë veri-perëndimore. Shumë shtëpi janë evakuuar për...

Na ndiqni

76,050FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA