25 C
Shkoder, AL

HISTORIANI UKRAINAS GJENDET I VDEKUR NË BANESË, DYSHOHET SE ËSHTË VRARË

Historiani ukrainas Mykola Shityuk u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Mykolaiv, raportoi policia. Sipas autoriteteve, trupi i tij kishte shenja të dhunës,...

PËRLESHJE MES BANDAVE NË BURGJET AMERIKANE

Përleshje mes bandave në burgjet amerikane

MASAKËR NJERËZORE NË GHOUTA, 700 TË VRARË NË 10 DITË

Masakra njerëzore në Ghouta-n lindore, pranë kryeqyteti sirian Dammask, rrezikon të ketë të njëjtin fund me Aleppo-n. Rreth 700 civilë janë vrarë si pasojë...

TMERR DHE TERROR NE FRANCE, KAMIONI MBYT 80 PERSONA

Festa kombëtare e Francës u mbyll tragjikisht. Një kamion hyri përmes turmës në qytetin jugor të Nices duke vrarë të paktën 80 vetë dhe duke lënë dhjetëra të plagosur

SULMET TERRORISTE GODASIN AUSTRALINË

NJË PERSON KA MARRË PENG 35 PERSONA NË SIDNEI. Një sulm i mundshëm terrorist ka tronditur sot Australinë. Nën kërkcënimin e armëve, një person ende i paidentifikuar ka marrë peng rreth 35 persona në një kafene në Sidnei të Australisë.

JUNCKER: PRESIM QARTËSIME PËR ÇËSHTJE TË NDRYSHME NGA TRUMP

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker tha se është i nevojshëm një qartësim nga presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, rreth çështjeve siç janë tregtia, marrëdhëniet me NATO-n dhe ndryshimet klimatike.

SULM ME THIKË NË NORVEGJI, NXËNËSI PLAGOS MËSUESIN DHE 3 TË TJERË

Një tjetër sulm ka ndodhur sot në Oslo të Norvegjisë dhe për pasojë katër persona mbetën të plagosur lehtë brenda një shkolle.Sipas mediave të...

SHIFRA TRONDITËSE, 175 POLITIKANË TË VRARË NË NJË VIT

Vitin a kaluar janë vrarë 175 politikanë në Meksikë, sipas një analize për rrezikshmërinë nga kompania “Etellekt”. “Një numër total praj 175 politikanësh është vrarë...

OBAMA NJOFTON PLANIN PËR AFGANISTANIN: 8.400 USHTARË NË 2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama njoftoi këtë të mërkurë se do të mbajë rreth 8.400 ushtarë amerikanë në Afganistan në vitin 2017.

KAFSHON KROKODILIN NË KËMBË, PËR TË SHPËTUAR DJALIN

Një baba ka shpëtuar djalin e tij 12-vjeçar nga nofullat e një krokodili duke e kafshuar zvarranikun në këmbë. Diego Abulhasan po notonte me vëllain...

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA