AKUZAT PËR KORONAVIRUSIN/ KINA: DISA FORCA POLITIKE NË SHBA PO ÇOJNË DREJT NJË LUFTE...

Kina thotë se disa “forca politike” në Shtetet e Bashkuara kanë marrë peng marrëdhëniet bilaterale dhe po shtyjnë dy ekonomitë më të mëdha në...

COVID-FRANCA U BËN THIRRJE QYTETARËVE T’I KALOJNË PUSHIMET VERORE BRENDA VENDIT

Qeveria franceze, nuk dëshiron që këtë verë, qytetarët e saj, të udhëtojnë jashtë vendit dhe u rekomandon atyre që të kalojnë pushimet në Francë,...

VIDEO/ TËRMET GJATË INTERVISTËS LIVE, JA SI REAGON KRYEMINISTRJA E ZELANDËS SË RE

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ishte duke u intervistuar drejtpërdrejt në TV këtë mëngjes, kur vendi u godit nga një tërmet. Lëkundet mund...

ZYRTARI I SHBA: KINA FSHEHU VIRUSIN

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

MINISTRI GJERMAN JEP ALARMIN DITËN E FITER BAJRAMIT: PO TENTOHET NË MËNYRË TË PAMËSHIRSHME…!

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, prëcjell urime për besimtarët myslimanë me rastin e mbylles së agjërimit dhe festës së Fiter Bajramit. Në një...

STUDIMI: DISTANCIM FIZIK DERI NË 2025 DHE RIKTHIM PERIODIK I COVID MË 2025

Sipas një studimi të botuar në ‘Science’ nga Universiteti i Harvardit, masat për distancimin shoqëror deri në vitin 2022 dhe kthimi periodik i deri...

SI PËRFUNDON NJË PANDEMI? FLET PROFESORI ITALIAN I ‘LA SAPIENZA’

Sipas Gilberto Corbellini, Profesor i historisë së mjekësisë në Universitetin La Sapienza të Romës, "Covid-19 nuk ka asnjë lidhje me pandemitë e së kaluarës....

PRESIDENTI XI: JETA DHE SHËNDETI I POPULLIT NË VEND TË PARË

Presidenti i Kinës Xi Jinping tha se jeta dhe shëndeti i popullit duhet të vihen në vend të parë. Presidenti ishte pasditen e së premtes...

COVID, GJYSHJA 126-VJEÇARE ME 400 PASARDHËS FITON LUFTËN ME KORONAVIRUSIN

Një grua 126-vjeçare me 13 fëmijë dhe rreth 400 nipër dhe mbesa është njeriu më i vjetër në botë që ka fituar luftën me...

NË ITALI 130 VIKTIMA DHE 652 RASTE TË REJA ME COVID-19 NË 24 ORËT...

Italia vazhdon betejën e saj kundër koronavirusit, edhe pse me më pak viktima. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 130 të vdekur, duke e...

BOTA