12.1 C
Shkoder, AL

‘VERBON SHOFERËT E TJERË’, POLICIA I KONFISKON AUTOMJETIN SHOFERIT MILIARDER

Një shofer 31-vjeçar nga Hamburgu është urdhëruar nga Policia të qëndrojë jashtë rrugëve pasi sipas tyre, automjeti i tij tip 'Porsch' e tij shkëlqen...

PUTIN PUBLIKON PASURINË E TIJ, POR NUK ËSHTË AQ SA E MENDONIM

Vladimir Putin ka bërë të ditur pasurinë e tij në faqen zyrtare të Kremlinit. Të dhënat tregojnë që presidenti rus ka pasur 135 mijë...

STUHI TË FUQISHME NË SHBA, VIKTIMA DHE SHTËPI TË SHKATËRRUARA

Stuhi të fuqishme dhe tornado kanë përfshinë jugun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe në veçanti Teksasin, ku vdiqën dy fëmijë dhe shumë...

EUROBAROMETRI, BIE MBËSHTETJA PËR ZGJERIMIN E BE-SË

Shtyrja e hapjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, mosliberalizimi i vizave për Kosovën dhe mesazhet e përsëritura se rruga e...

GERARTA BALLO, KANDIDATJA SHQIPTARE E ITALISË NË ZGJEDHJET EUROPIANE

Partia Demokratike e Italisë, forca kryesore e qendrës së majtë, ka shpallur listën zyrtare të kandidatëve për zgjedhjet europiane që do të zhvillohen në...

KTHEHET URGJENT, AVIONI ME SHQIPTARË NISUR PËR NË PRISHTINË

Një avion që po udhëtonte nga Zyrihu për në Prishtinë është kthyer prapë në pikënisje. Lajmin  e kanë konfirmuar disa nga udhëtarët që ishin të...

RUMUNI KËRCËNON ME THIKË SHQIPTARIN

Një shtetas shqiptar është kërcënuar me thikë nga një shtetas rumun, mbrëmjen e 12 prillit, rreth orën 23:00, në zonën e Viale Alcide De...

SHBA I “MINON” TURIZMIN ERDOGAN, UDHËZON QYTETARËT: MOS UDHËTONI NË TURQI!

Përmes një udhëzimi të posaçëm, Departamenti amerikan i Shtetit u kërkon qytetarëve amerikanë të mos udhëtojnë në Turqi. DASH e rendit shtetin turk në kategorinë...

OKB: MBI 12 MIJË REFUGJATË KANË HYRË NË EVROPË NË 2019

Agjencia e migrimit e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se 12.546 emigrantë të parregullt dhe refugjatë kanë arritur në Evropë nga deti që nga...

SLLOVAKI, ZBARDHET VRASJA E GAZETARIT. RRËFEHET ISH-USHTARAKU

Është zbardhur vrasja me pistoletë në Sllovaki e gazetarit investigativ Jan Kuciak dhe të fejuarës së tij Martina Kusnirova. Sipas transmetuesit publik sllovak RTvs, i...

Na ndiqni

72,010FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA