27 C
Shkoder, AL

KAMIKAZI VRET DHJETRA GRA E FËMIJË PRANË QËNDRËS SË VOTIMIT

Një sulm vetëvrasës në një qëndër regjistrimi të votuesve në kryeqytetin afgan, Kabul, ka vrarë së paku 31 persona sot . Më shumë se 50...

SHEMBET ARGJINATURA E LUMIT ARNO NE FIRENZE

Ngjarja ka ndodhur sot rreth ores 7:30 te mengjesit te sotem. 

NJË TËRMET I FUQISHËM GODET BRIGJET E PERUSË, ALARM PËR CUNAMI

Një tërmet me magnitudë 7.3 ka goditur bregun e Perusë, sipas shërbimit amerikane të sizmiologjisë. Tërmeti shkaktoi një kërcënim me cunami në pjesën e Paqësori afër epiqendrës. Shërbimi Kombëtar i Motit të SHBA-ve paralajmëroi se ekziston mundësia e "valëve të rrezikshme tsunami" përgjatë bregut të Perusë brenda rrezes 300 km të epiqendrës. Tërmeti ndodhi 42 kilometra në jug-jugperëndim të Acarit dielën, njoftoi USGS.

AKUZA PËR TERRORIZËM, 4 SHTETE NDËRPRESIN MARRËDHENIET ME KATARIN

Arabia Saudite, Egjipti, Bahreini dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndërprerë lidhjet diplomatike me Katarin, duke e akuzuar atë për destabilizimin e rajonit.

ARRATISJA MË E DËSHTUAR E PARË NDONJËHERË

Kemi dëgjuar shpesh të shkruhet për arratisje nga burgu në mënyra spektakolare, duke gërmuar tunele duke u hedhur nga lartësitë, nga helikopteri duke dehur...

KONFLIKTI NË SIRI, PASURIA KOMBËTARE E SHKATËRRUAR GJATË 5 VITEVE

 Pasuria kombëtare, infrastruktura dhe institucionet siriane, gati janë shkatërruar nga impakti katastrofik i konfliktit 5-vjeçar.

EUROPA E MBËRTHYER NGA I FTOHTI E STUHITË

Pjesa më e madhe e Europës mbetet e mbërthyer nga moti i ftohtë me erëra të forta dhe stuhi të fuqishme që kanë shkaktuar kaos në trafik, ndërprerje të energjisë elektrike dhe vonesa në udhëtime.

SHEMBET BALLKONI, VDESIN 4 TË RINJ

Katër të rinj kanë humbur jetën në Francë, pas rrëzimit të një ballkoni në ndërtesën moderne ku po zhvillohej njeë festë mbrëmjen e djeshme.

STUHIA “ELEANOR”, 1 I VDEKUR, 15 TË PLAGOSUR DHE KAOS NË EUROPË

Stuhia dimërore “Eleanor” e cila ka goditur veriun e Europës si dhe Gjermaninë dhe Francën, ka shënuar viktimën e parë në alpet franceze si dhe ka lënë 15 persona të tjerë të plagosur në të gjithë vendin, nga të cilët 4 janë në gjendje të rënë.

TË SHTËNA ME ARMË NË NJË KINEMA NË GJERMANI, PLAGOSEN DISA PERSONA

Të shtëna me armë janë dëgjuar në një kinema në perëndim të Gjermanisë, në Frankfurt.

Na ndiqni

75,081FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA