28 C
Shkoder, AL

FESTIVALI ME DEMA NË SPANJË NIS KEQ, PLAGOSEN 3 PERSONA

Një person u godit nga demi dhe dy të tjerë pësuan traumë në kokë gjatë ditës së parë të festivalit më të njohur të...

HISTORIA E APPLE? E KRIJUAR NGA NJË AGJENCI MARRËDHËNIESH PUBLIKE

Garazhi është sinteza e përkryer e American Dream, i mishëron vetë thelbin dhe, si i tillë do të meritonte një fenomenologji të veçantë. Të...

DW: BE DUHET TË GJEJË NJË STRATEGJI TË RE NË BALLKAN

BE është e zënë me veten. Për një zgjerim të shpejtë nuk mendon askush për momentin në Bruksel. Por vendet e Ballkanit kanë nevojë...

INDONEZI, RRESHJE ARTIFICIALE PËR TË PARANDALUAR NDOTJEN E AJRIT

Në kryeqytetin e Indonezisë, Xhakarta, autoritetet kanë planifikuar prodhimin e reshjeve artificiale për të parandaluar ndotjen e ajrit. Zyrtarët e administratës së qytetit së fundmi...

MERR FLAKË DYQANI ME FISHEKZJARRE NË KAROLINËN E JUGUT

Një dyqan fishekzjarresh u përfshi nga flakët, ditën e djeshme në Karolinën e Jugut. Nuk dihet nëse ka persona të lënduar si pasojë e plasjes...

MARINA BRITANIKE KONFISKON NJË ANIJE IRANIANE

Marina Mbretërore britanike konfiskoi në Gjibraltar një anije iraniane që dyshohet se po transportonte naftë të papërpunuar në Siri, duke shkelur sanksionet e Bashkimit...

RRËZOHET HELIKOPTERI, VDESIN 7 PERSONA NË BORD

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një helikopteri në Bahamas. Viktimë kanë mbetur katër gra dhe tre burra që...

POSTIMI NGA SHTËPIA E BARDHË: RREZJA X ZBULON EMIGRANTËT E FSHEHUR NË KAMION

Shtëpia e Bardhë ka ndarë në rrjetin social “Instagram”, këtë të mërkurë, ku shiheshin emigrantë brenda një kamioni, duke tentuar që të kalojnë kufirin...

NUK KA PAQE PËR TRIPOLIN, BOMBARDOHET AEROPORTI

Nuk ka paqe për Tripolin. Pas bombardimeve në qendrën e emigrantëve në Tajourah, ku u vranë të paktën 40 vetë (ka zëra që flasin...

SHALQI NË “VRESHTA”, KINEZËT E KULTIVOJNË SI RRUSH

Në një fermë në Xintian të Kinës, në provincën Shejiang, përdoret një metodë e re dhe e rrallë për kultivimin e shalqirit. Ky i fundit,...

Na ndiqni

76,967FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA