34 C
Shkoder, AL

I RIU SHEMB PËR TOKË AGRESORIN QË E GODITI ME THIKË NË STOMAK

Dy të rinj janë përfshirë në një konflikt në një parking makinash jashtë një blloku banesash në qytetin jugperëndimor të Orenburgut në Rusi Gjithçka ka...

NEW YORK PA DRITA,MBETËN PA ENERGJI 70 MIJË BANESA DHE BIZNESE NË MANHATTAN

Energjia elektrike është rikthyer pas blakoutit të në dite më parë në Nju Jork, që bllokoi trenat e metrove e la disa persona të...

“BARRY” ALARMON SHBA, STUHIA TROPIKALE GODITI BRIGJET E LUIZIANËS

Stuhia tropikale "Barry" goditi ditën e djeshme brigjet e Luizianës duke kërcënuar se në orët në vazhdim, mund të hedh në breg stuhi dhe...

KUSH JANË 2 DJEMTË KOMEDIANË QË PO TRAZOJNË POLITIKËN EDHE NË BALLKAN…A JANË ATA...

Një dyshe humoristësh (pranker) rusë, për të cilët supozohet se bashkëpunojnë me shërbimet sekrete, kësaj here pati në shënjestër Maqedoninë e Veriut. Prankerat rusë...

LIQENI I BUKUR NGA JASHTË, I RREZIKSHËM NGA BRENDA

Ujëra të kristalta, panoramë e mrekullueshme dhe skena e përkryer për një foto në rrjete sociale. Është liqeni artificial Novosibirsk, në zemër të Rusisë...

THERESA MAY: DO LARGOHEM NGA POSTI I KRYEMINISTRES KRENARE DHE E ZHGËNJYER

Kryeministrja në largim e Britanisë së Madhe, Theresa May, tha se do të largohet këtë muaj, "me një përzierje krenarie dhe zhgënjimi", pasi dështoi...

FACEBOOK GJOBITET 5 MLD DOLLARË PËR SKANDALIN E SHPËRNDARJES SË TË DHËNAVE PERSONALE

Rregullatorët amerikanë kanë miratuar një gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh ndaj Facebook për të zgjidhur një hetim në shkeljet e privatësisë së të...

ADOLESHENTI GJENDET I MASAKRUAR ME 30 PLAGË NË TRUP, GRUAJA FAJËSON ISH TË DASHURIN

Një 12-vjeçar është gjetur i vdekur me mbi 30 plagë dhe organet gjenitale të prera. Kufoma e gjymtuar e djalit u gjet në komunën e...

SHBA, TRANSPORTONIN DROGË ME NËNDETËSE, BLLOKOHEN 17690 KG KOKAINË

Roja Bregdetare e SHBA ka bllokuar një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453 milion paund. Nëndetësja...

DHJETËRA TË LËNDUAR NË FLUTURIMIN E KOMPANISË AIR CANADA

Së paku 35 njerëz u lënduan pasi një fluturim i kompanisë Air Canada kaloi nëpër një turbulencë të rëndë ajri. Aeroplani, me 284 njerëz...

Na ndiqni

77,238FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA