TRUMP, FLAMUJ NË GJYSMË SHTIZE PËR VIKTIMAT: NUK DO TA MBYLLJA AMERIKËN EDHE PAS...

1.255 vdekje të tjera iu shtuan numrit të vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Universitetit...

GJIGANTI FARMACEUTIK THOTË SE DO TË KETË GATI VAKSINËN PËR COVID NË SHTATOR

Gjiganti farmaceutik AstraZeneca ka njoftuar se është gati të sigurojë një vaksinë për koronavirusin në shtator. Firma tha se kishte lidhur marrëveshje për të ofruar...

COVID-19/ PARALAJMËRIMI I OBSH: EUROPA GODITET NË DIMËR, MOS FESTONI!

OBSH paralajmëron një kthim të valës së dytë të koronavirusit, ndërsa thuhet se Europa do goditet sërish në dimër. “Vala e dytë e koronavirusit,...

KORONAVIRUS, NË ITALI 642 RASTE TË REJA DHE 156 TË VDEKUR NË 24 ORË,...

Sipas të dhënave të mbrojtjes civile në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 642 raste të reja me koronavirus dhe 156 të...

STUDIMI: KORONAVIRUSI NUK MBIJETON NË UJËRAT E KRIPURA. LAJM I MIRË NË PRAG TË...

Koronavirusi nuk mbijeton në ujërat e detit. ”Ky është një lajmi i mirë për ata që do të frekuentojnë plazhet këtë verë”, thanë studiuesit e...

DEKLARATA E FORTË NGA BE, ZYRTARJA E LARTË E MJEKËSISË: DO TË GODITEMI NGA...

Evropa do të goditet nga një valë e dytë e koronavirusit – është vetëm një pyetje se kur dhe sa e madhe, sipas shefit...

FLET MJEKU ITALIAN I PREKUR NGA COVID: FORCA ‘E EGËR’ E TIJ THYEN MURET...

Covid ‘viziton’ edhe ata që e luftojnë atë në vijën e parë. Carnesalli, Menaxher Klinik dhe Konsulent Pulmonolog u infektua edhe ai nga Covid,...

6 JAVË NË INTUBIM NGA KORONAVIRUSI, INFERMIERI PËSON NDRYSHIMIN E FRIKSHËM

Një infermier nga Kalifornia dhe i apasionuar pas bodybuilding, ka treguar ndryshimin drastik që ka pësuar gjatë 6 javëve qëndrim në spital nga koronavirusi. Mike...

TRUMP “THUMBON” SËRISH KINËN: ÇDO URDHËR VJEN NGA KREU

Presidenti i ShBA-së vijon të mos i kursejë kritikat ndaj Kinës për mënyrën e menaxhimit të situatës së krijuar nga koronavirusi. Edhe njëherë përmet Twitter,...

COVID, MË SHUMË SE 5 MILIONË RASTE ME KORONAVIRUS NË BOTË

Në të gjithë botën numri i rasteve të identifikuar pozitive nga koronavirusi ka tejkaluar shifrën e 5 milionë kurse numri i viktimave ka shkuar...

BOTA