12 C
Shkoder, AL

RIFILLOJNE SULMET NË GAZA

IZRAELI: NUK DO TË KETË NEGOCIATA NËN ZJARR
Te pakten pese persona jane vrare gjate sulmeve ajrore izraelite ne rripin e Gazas, deklarojne zyrtare te shendetsise, pasi militantet palestineze vazhdojne sulmin me raketa ne Izrael. Zyrtare izraelite kane deklaruar se shteti hebre do te riperterije ofensiven e vet ushtarake pas perfundimit te armepushimit dhe ne pergjigje te raketave nga grupi militant Hamas qe dominon ne Rripin e Gazas.

SHBA NIS SULMET AJRORE NË IRAK

PRESIDENTI AMERIKAN: JO MË TRUPA TOKËSORE NË KËTË VEND
Shtete e Bashkaura te Amerikes nisen sot rreth mesdites sulmet ajore ne Irak.Pas autorizimit te nje dite me pare nga ana e presidentit Obama te sulmeve ndaj objektivave te ekstremisteve te ISIS, forcat ajrore amerikane nisen sot rreth ores 14:00 me oren tone,

KËMISHA ME 4 KG AR 158 MIJË EURO

BIZNESMENI INDIAN: GRUAJA DUKET E VARFËR ME 50 GRAM AR BIZHUTERI.
Manjati Indian I tekstileve u shfaq ne rruget e Mumbait me nje kemishe te thurrur me 4 kg ar.
Pankaj Parakh festoi 45-vjetorin e tij duke shetitur neper rruget e njerit prej qyteteve me te medha industriale ne Indi, me nje kemishe te arte me vlere 158 mije euro.Kemisha e thurur me fije te arta nga 18 deri ne 22 karat, duket e rehatshme per ate qe e mban veshur.

ITALIA BIE PRAPË NË REÇENSION?

6 MUAJT E PARË TË 2014-s TREGOJNË RËNIE TË EKONOMISË ITALIANE
Shifrat e fundit zyrtare për dy tremujorë me radhë, tregojnë për një rënie te ekonomisë se Italisë ne recension.
GDP, vlera e të gjitha mallrave dhe shërbimeve në vend, u tkurr me 0.2% në tremujorin e dytë të ketij viti.

3 DITË ARMËPUSHIM NË GAZA PAS 2 MIJË VIKTIMASH

BANORËT KTHEHEN NË SHTËPITË E SHKATËRRUARA NGA LUFTA
Ushtria izraelite deklaroi sot se ka tërhequr trupat e saj tokësore nga Gaza për një armëpushim 72-orësh.

KINË, 2500 USHTARË NË NDIHMË TË TË MBIJETUARVE

Te pakten 391 persona kane  vdekur dhe mijera jane  plagosur nga tërmeti që goditi pasditen e  se  dieles  provincen Yunan ne jugperendim te Kines. Termeti qe goditi  vendin në orën 4.30 sipas orës lokale ishte me magnitude 6.1 balle.

IZRAELI, ARMËPUSHIM 7 ORËSH PA MIRATIMIN E HAMASIT

MEDIA NDËRKOMBËTARE: A DO TË RESPEKTOHET KY ARMËPUSHIM?
Nje armepushim humanitar  I perkohshem I shpallur nga Izraeli filloi sot ne Gaza pa miratimin e Hamasit.Armepushimi u njoftua ne 10:00 te mengjesit me oren lokale, pak kohe pas një sulmi ajror izraelit ne qytetin Rafah ku u vranë të paktën 10 civilë të cilët ishin strehuar në një shkollë të Kombeve të Bashkuara.

LIQEN MISTERIOZ NË SHKRETËTIRË

AUTORITETET TUNIZIANE: UJI I GJELBËR MUND TË JETË KANCEROGJEN
Media te shumta boterore raportojne per krijimin papritur te nje liqene në mes të shkretëtirës. Pjesa me ujë është formuar rreth 25 km nga qyteti i Gafsa, ne jug te Tunizise, në një vend ku zotëronte thatësira.

OBAMA NË GJYQ ?

DHOMA E PERFAQËSUESËVE BËN GATI REZOLUTËN PËR TEJKALIM KOMPETENCASH .

S’MBETEN MË FËMIJË NË GAZA

EKSTREMISTËT “FESTOJNË” BILANCIN TRAGJIK TË LUFTËS .

Na ndiqni

68,262FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA