27 C
Shkoder, AL

PAPA FRANÇESKU, LUTET PËR SIRINË DHE PËR MBARË NJERËZIMIN

 Papa Françesku meshën e kësaj të diele ja kushtoi Sirisë dhe dhunës me të cilën po përballen njerëzit që jetojnë ditë pas dite në luftë.

OKB, MBLIDHET URJGENTISHT PËR RAKETËN E KORESË SË VERIUT

 Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar lancimin e raketës së  fundit të Koresë së Veriut, duke u zotuar se do të marrë  masa në përgjigje të shkeljeve që Peniani po u bën rezolutave të Kombeve të Bashkuara.

HOLLANDE – MERKEL, TAKIM TË PËRBASHKËT PËR EMIGRANTËT

 Kriza e klandestinëve ka nevojë për një zgjidhje në nivel europian.

SPANJË, ARRESTOHEN 7 PERSONA SI TË DYSHUAR PËR TERRORIZËM

 Autoritetet spanjolle kanë arrestuar shtatë persona si të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik dhe një grup tjetër ekstremist.

LEOPARDI HYN NË SHKOLLË, 6 TË PLAGOSUR

 Një leopard hyri në një shkollë në qytetin Indian të Bangalore duke plagosur 6 persona të cilët po përpiqeshin ta kapnin.

TËRMET I FUQISHËM NË TAJVAN, 7 TË VDEKUR DHE QINDRA TË PLAGOSUR

 Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.4 ballë goditi Tajvanin duke shkaktuar deri tani 7 persona të vdekur dhe mbi 150 të plagosur.

OKB, JULIAN ASSANGE DUHET TË LIRIHET THEMELUESI I WIKILEAKS

 Julian Assange, themeluesi i Wikileaks, duhet të lirohet dhe të dëmshpërblehet për kohën gjatë së cilës është privuar nga liria.

BARAK OBAMA, PËR HERË TË PARË NË XHAMI: FALEMINDERIT !

“E para gjë që dua t’i them komunitetit mysliman në Amerikë, është një fjalë që ata nuk e dëgjojnë shpesh : Faleminderit!”.

TRUPI I SHENJTORIT PADRE PIO, NË VATIKAN NË KUADËR TË VITIT TË SHENJTË

 Trupi i shenjtorit më të dashur të katolikëve, Padre Pios, është transferuar nga një manastir në jug të Italisë drejt Vatikanit, me rastin e celebrimeve të  vitit të shenjtë.

“BREXIT” DISKUTIME NE KESHILLIN E EUROPES

Marrëveshja paraprake e paraqitur një ditë më parë në Bruksel për të shmangur daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian është e drejtë, më tepër në favor të Londrës sesa për partnerët evropianë, u shpreh para Parlamentit Evropian, presidenti i Komisionit Evropian.

Na ndiqni

77,344FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA