28 C
Shkoder, AL

LIDERI I ISIS AL-BAGHDADI URDHËRON MOS TËRHEQJEN NGA MOSULI

Grupi terrorist i Shtetit Islamik ka nxjerrë një regjistrim audio që thuhet se vjen nga lideri i saj, Abu Bakr al-Baghdadi.

REBELËT SULM LUFTANIJES ARABE NË JEMEN, 2 TË VRARË. LUFTË NË DET!

Rebelët sulm luftanijes arabe në Jemen, 2 të vrarë. Luftë në det!

SHBA, OKB: URIA NË BOTË VAZHDON TË RRITET

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

ARRESTOHET 40-VJEÇARI QË PLANIFIKONTE SULME TERRORISTE

Arrestohet 40-vjeçari që planifikonte sulme terroriste. I sekuestrohen armë dhe municione

GJOBË PRINDËRVE QË POSTOJNË FOTO TË FËMIJËVE NË FACEBOOK

Postoni foto të fëmijëve në rrjetet sociale si Facebook, Instagram apo Twitter? Në Italinë fqinje gjobiten me 10 000 euro prindërit që postojnë fotot e fëmijëve. Rezultati ka qenë mjaftë pozitiv, gjobitja ka ndikuar që prindërit të mos postojnë fotot e fëmijëve.

LAJM I KEQ PËR EMIGRANTËT EUROPIANË NË BRITANI

Lajm i keq për emigrantët europianë në Britani

USHTARI AFGAN QËLLON USHTRINË AMERIKANE, 4 TË VDEKUR

Ushtari afgan qëllon ushtrinë amerikane, 4 të vdekur.

IRANI GODITET NGA NJË TËRMET 5.1 BALLË

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë tronditi Iranin Perëndimor, në të njëjtën zonë ku nëntorin e kaluar një tërmet i fuqishëm shkaktoi rreth 600 viktima. Sipas televizionit shtetëror të Iranit deri tani nuk raportohet për dëme në njerëz dhe dëme materiale. Epiqendra e tërmetit ishte 21 km nga Sarpol-e Zahab në Iranin perëndimor në një thellësi prej 10 kilometrash.

AZILANTJA SHQIPTARE: 4 PUNONJËS TË KAMPIT GJERMAN MË PËRDHUNUAN

Një azilante shqiptare në kampin e refugjatëve në Burbah të Gjermanisë deklaron se është rrëmbyer dhe përdhunuar nga katër punonjës të kampit për dy ditë rresht.

SHUMË MË TEPËR SE SA VETËM NJË “GOODBYE”

Pas zgjedhjes sё Donald Trump president tё SHBA-sё duket se Barack Obama ka pёr qёllim njё mision tё fundit politik.

Na ndiqni

76,967FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA