21 C
Shkoder, AL

ZGJEDHJET NË FRANCË, RIKTHEHET NICOLAS SARKOZY

KJO PARTI DO TË SIGUROJË TË PAKTËN 65 KËSHILLE VENDORE. Partia konservatore UMP, e udhëhequr nga ish-presidenti, Nicolas Sarkozy, dhe aleatët e saj, duket se janë fitues të rundit final të zgjedheve lokale në Francë.  

10 PASAPORTAT MË TË FUQISHME NË BOTË PËR 2018-N

Indeksi i pasaportave Henley rendit të gjitha pasaportat e botës sipas numrit të vendeve ku bartësit e tyre mund të hyjnë pa viza. Ata...

NATO: TILLERSON KËRKON PREMTIME KONKRETE

SHBA vazhdojnë të kërkojnë angazhim më të madh të evropianëve në NATO. Gjermania pohon se duhet të merren parasysh edhe kritere të tjera.

LUMENJTË NË EUROPË, TË MBUSHUR ME KOKAINË

Ngjalat e lumenjve evropianë janë në rrezik si pasojë e koncentrimit të lartë të kokainës. Rezulton se gjurmët e drogës që janë gjetur në sasi...

RAPORTI I SHERBIMEVE SEKRETE ITALIANE: BALLKANI GJATË 2016 VATËR E REKRUTIMIT TË LUFTËTARËVE TË...

Raporti i sherbimeve sekrete italiane: Ballkani gjatë 2016 vatër e rekrutimit të luftëtarëve të huaj

LUFTE KIBERNETIKE MES SHBA DHE RUSISE

Luftë kibernetike mes SHBA dhe Rusisë Obama po vlerëson një kundërpërgjigje ndaj hakerëve Rusë. Uashingtoni do t’i kundërpërgjigjet në të njëjtën mënyrë Moskës në lidhje me sulmet kibernetike.

RRËZIMI I AVIONIT, SHKAK PËR KËTË PILOTI I DYTË

ZBULIMI U BË NGA HETUESIT FRANCEZË PAS RIKUPERIMIT TË KUTISË SË ZEZË. Piloti i dytë ka përplasur me dashje avionin e kompanisë Germanëings në alpet franceze, duke u bërë kështu përgjegjës për vdekjen e 150 personave në bord.

IZRAELI PËRFSHIHET NGA FLAKËT, RRETH 80.000 PERSONA LËNË SHTËPITË

Rreth 80.000 persona janë evakuuar nga shtëpitë e tyre, ndërkohë që zjarret që përfshinë qytetin e tretë më të madh të Izraelit, Haifat.

RRESHQITJE DHEU NE NJE MINIERE NE TURQI,VIKTIMA DHE TE BLLOKUAR

Rrëshqitje dheu në një minierë në Turqi, viktima dhe të bllokuar

SHPËRTHIMI NË AUSTRI, ITALIA SHPALL GJENDJEN E EMERGJENCËS NGA MUNGESA E TAP-IT

Në Itali po ngrihet alarmi për furnizimin me gaz të vendit. Ngjarja mund të sjellë ndërprerjen e furnizimit me gaz në këtë periudhë dimri, pas shpërthimit të ndodhur mëngjesin e sotëm në një impiant shpërndarjeje në Baumgarten an der March, në Austri, shumë pranë kufirit me Sllovakinë.

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA