PRESIDENTI FILIPINAS PER BE-NE:DO T’I ÇOJ NE DJALL TE GJITHE

Presidenti filipinas për BE-në: Do t’i çoj në djall të gjithë

RENZI DËRGON PD NË ZGJEDHJE, JEP DORËHEQJEN SI KRYETAR PARTIE

Mateo Renzi ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike, në përpjekje për të siguruar një rikonfirmim si lider i kësaj force politike, përmes një proçesi zgjedhor që do të mbahet së shpejti.

NJË TJETËR VIKTIMË E BALENËS BLU, 14 VJEÇARI VRET VETEN ME QESE PLASTIKE

Një adoleshent dyshohet se ka kryer vetëvrasje pasi ka luajtur në internet lojën Balena Blu.

ZBULON TRADHËTINË E BURRIT, AI E DJEG PËR SË GJALLI NË KUZHINË

Londër, zbulon tradhëtinë e burrit, ai e djeg i për së gjalli në kuzhinë

KAPET E DEHUR NË TIMON, DORËHIQET MINISTRJA

Një ministre në Suedi dha dorëheqjen, për shkak se u kap teksa qarkullonte me makinë mbi normat e lejuara të alkoolit.

MASAKRA NË FORT LAUDERDALE, AUTORI ËSHTË VETERAN LUFTE NË IRAK

I dyshuari për vrasjen e 5 personave dhe plagosjen e 8 të tjerëve në aeroportin Fort Lauderdale të Floridës (SHBA) është 26-vjeçari Esteban Santiago, një veteran lufte në Irak.

TËRMET I FUQISHËM NË IZMIR TË TURQISË

Tërmet i fuqishëm në Izmir të Turqisë

ZGJEDHJET NE AMERIKE ,PRESIDENTJA E PARE FEMER APO DONALD TRUMP?

Zgjedhjet në Amerikë, presidentja e parë femër apo Donald Trump?

TRUMP SHKARKON DREJTORIN E FBI-së

Presidenti Donald Trump, shkarkoi drejtorin e Byrosë Federale të Hetimit, FBI, James Comey.

ACAR NË SIRI, MOTI I KEQ VËSHTIRËSON JETËN E REFUGJATËVE NË ÇADRA

Acar në Siri, moti i keq vështirëson jetën e refugjatëve në çadra

BOTA