LAJM I MIRE PËR SHQIPTARËT QË JANË EMIGRANT NË ZVICËR

Lëvizja “Wir alle sind Bern” po bën fushatë për krijimin e një “karte të qytetit” në Bernë

EVAKUOHET “TRUMP TOWER”, U GJET NJË PAKO E DYSHIMTË

Forcat e policisë dhe zjarrfikësit në Nju Jork u thirrën me urgjencë në kullën “Trump” ku sipas medias, njerëzit u evakuuan të alarmuar pas gjetjes së një pakoje të dyshimte në hollin e ndërtesës.

PERSONA TË PAIDENTIFIKUAR RRËMBEJNË GAZETAREN E NJOHUR

Autoritetet e Irakut thonë se persona të armatosur e të paidentifikuar kanë depërtuar me dhunë në shtëpinë e një gazetareje dhe e kanë rrëmbyer atë.

TRONDIT PRESIDENTI, JA DEKLARATA E TIJ

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan thotë se ka prova që tregojnë se koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka ndihmuar terroristët në Siri, përfshirë ata të të ashtuquajturit Shteti Islamik.

TURQI, NIS GJYQI NDAJ 29 POLICËVE “PUÇISTË”, 21 RREZIKOJNË BURGIM TË PËRJETSHËM

Turqi, nis gjyqi ndaj 29 policëve “puçistë”, 21 rrezikojnë burgim të përjetshëm

BLINDOHET ITALIA,SHTOHEN MASAT E SIGURISE,FRIKE NGA HAKMARRJA E ISIS

Blindohet Italia.Frike nga hakmarrja e ISIS pas vrasjes se terroristit tunizian

NËNA VRET DY FËMIJËT DHE TENTON VETËVRASJEN

Nëna vret dy fëmijët dhe tenton vetëvrasjen

STUHI E FUQISHME DËBORE NË SHBA

Bora dhe erërat e fortë kanë përfshirë pjesën veriore të SHBA-ve, dhe si pasojë e kësaj janë mbyllur disa autostrada dhe aeroporte.

GJENDET KUTIA E ZEZË E AVIONIT TË RRËZUAR RUS

Regjistruesi i të dhënave të fluturimit të avionit rus që u përplas në Detin e Zi u gjet nga autoritetet.

AVIONI DEL JASHTË PISTE; SHMANGET TRAGJEDIA

15 pasagjerë pësuan plagë të lehta pasi një avion me 154 njerëz në bordin e tij doli nga pista në aeroportin Dabolim, në provincën indiane Goa.

BOTA