27 C
Shkoder, AL

VRITEN 6 PUNONJËS TË KRYQIT TË KUQ

Vriten 6 punonjës të Kryqit të Kuq

SEPARATISTËT FITOJNË ZGJEDHJET NË KATALONJË, PUIGDEMONT PËRSHËNDET HUMBJEN E SPANJËS

Separatistët në rajonin spanjoll të Katalonjës kanë fituar një maxhorancë absolute në zgjedhjet rajonale. Lajmi konfirmohet nga mediat lokale, ku sipas rezultateve tre partitë politike që përbëjnë krahun separatist në Parlamentin katalanas pritet të fitojnë 71 vende gjithësej, ndërkohë që maxhoranca absolute arrihet me 68 deputetë.

“PUÇI NË TURQI KUSHTOI 90 MILIARDË EURO”

Grushti i shtetit, i dështuar, në Turqi i ka kushtuar ekonomisë së vendit me 300 miliardë lira apo 90 miliardë euro. Shifra është dhënë nga Ministria turke e Tregtisë.

SULM NË ZONËN DIPLOMATIKE TË KABULIT, DHJETËRA TË VDEKUR

Sulm në zonën diplomatike të Kabulit, dhjetëra të vdekur

REBELËT SULM LUFTANIJES ARABE NË JEMEN, 2 TË VRARË. LUFTË NË DET!

Rebelët sulm luftanijes arabe në Jemen, 2 të vrarë. Luftë në det!

NJU JORK: NJË I VDEKUR, DHJETËRA TË LËNDUAR PASI NJË MAKINË GODET KËMBËSORËT

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet.

SAMITI I TRIESTES, DISKUTOHET PËR PROJEKTET RAJONALE TË BALLKANIT

Krerët e 13 shteteve dhe qeverive nga Ballkani Perëndimor, Gjermania, Franca dhe Italia si vend pritës janë mbledhur sot në Trieste në kuadër të samitit të katërt që organizohet si vazhdim i procesit të Berlinit.

INTERPOL JEP ALARMIN: 50 LUFTËTARË TË ISIS KANË HYRË NË ITALI

50 persona të dyshuar si luftëtarë të ISI kanë hyrë gjatë muajve të fundit në Itali duke rritur alarmin e rrezikut terrorist në vend por dhe në të gjithë Europën.

SULM ME ARMË NË NJË KAFENE NË STAMBOLL, 5 PERSONA TË PLAGOSUR

Pesë persona kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. Mediat turke raportojnë se dy persona të armatosur dhe me motor qëlluan në drejtim të një kafenejë.

GJOBË PRINDËRVE QË POSTOJNË FOTO TË FËMIJËVE NË FACEBOOK

Postoni foto të fëmijëve në rrjetet sociale si Facebook, Instagram apo Twitter? Në Italinë fqinje gjobiten me 10 000 euro prindërit që postojnë fotot e fëmijëve. Rezultati ka qenë mjaftë pozitiv, gjobitja ka ndikuar që prindërit të mos postojnë fotot e fëmijëve.

Na ndiqni

77,299FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA