26 C
Shkoder, AL

RAUNDI I DYTË – SOT NË ITALI, TAKIM PËR TË ARDHMEN E BE-SË

Udhëheqësit e Gjermanisë, Francës dhe Italisë pritet të takohen të hënën në Itali për të diskutuar se si ta ruajnë projektin e Bashkimit Europian.

TRONDITET QYTETI, VRITET ME ARMË ZJARRI 32-VJEÇARI

Një 32-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Itali.

TSIPRAS NË MOSKË : GREQIA URË MES BE DHE RUSISË

TSIPRAS U TAKUA SOT ME KRYESUESIN E PARLAMENTIT RUS (DUMA), SERGEY NARYSHKIN. Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ditën e dytë të vizitës zyrtare në Rusi, ka deklaruar se Greqia është e gatshme të jetë "urë" ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Rusisë dhe porositi se Athina kundërshton sanksionet ndaj Rusisë. Tsipras u takua sot me kryesuesin e Dhomës së ulët në parlamentin rus (Duma), Sergey Naryshkin.  

KONSERVATORËT NË SPANJË, ZGJEDHIN PASUESIN E RAJOY-t

Konservatorët e Spanjës u zhvendosën në të djathtë të shtunën, duke zgjedhur një tradicionalist si udhëheqës, pasi kërkonin të rivendosnin një identitet të qartë...

Shkencëtarët gjejnë kurën për kancerin

Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur kurën për shërimin e kancerin dhe do të jetë në dispozicion vetëm për një vit. Deklarta u bë nga studuesit...

SHBA RREGULL TË RI PËR IMIGRANTËT, KUSHTI QË MUND TË RREZIKOJË QINDRA MIJËRA NJERËZ

Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse...

ITALI, SHQIPTARJA VDES NË NJË AKSIDENT, RËNDË 3 FËMIJËT

Një grua shqiptare ka vdekur në vend, kur makina që ajo drejtonte u përplas me një makinë tjetër.

SHBA, TË SHTËNA ME ARMË NË REDAKSINË E NJË GAZETE, RAPORTOHET PËR VIKTIMA

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në redaksinë e një gazete në Maryland në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane shkruajnë se nga...

IU SEKUESTRUAN PARA DHE LËNDË NARKOTIKE, NË PRANGA YLLI I KOMBËTARES ITALIANE

Ylli i kombëtares italiane të Regbisë, Sami Panico ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi dyshohet se është përfshirë në trafikimin e lëndëve...

NOTARI 99 VJEÇAR THYEN REKORDIN BOTËROR NË AUSTRALI

Një notar 99 vjeçar australian duket se ka thyer një rekord botëror për moshën e tij në në not në stil të lirë 50m. George...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA