16 C
Shkoder, AL

SULMI NË TURQI, RRITET BILANCI I VIKTIMAVE

 Shkon në 41 persona numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në aeroportin Ataturk të Stambollit, mbrëmjen e së martës, 28 qershor 2016.

KRISHTLINDJA, PAPA FRANCESKU LUTET PËR EMIGRANTËT

Në ditën e Krishtlindjes, Papa Francesku është lutur për emigrantët dhe i ka bërë thirrje katolikëve që të mos injorojnë gjendjen e tyre të dëbuar nga vendi. Papa i krahasoi ata me Marinë dhe Jozefin, duke treguar historinë biblike sesi ata udhëtuan nga Nazareti në Betlehem, por nuk gjetën vend për të qëndruar.

PRESIDENTI TRUMP MUND TË DETYROHET TË DEKLAROJË TAKSAT

Një anëtare republikane e Komitetit të Inteligjencës në Senatin e Shteteve të Bashkuara tha se është e hapur ndaj shfrytëzimit të urdhrit të shkruar ligjor, për të hetuar deklarimet tatimore të presidentit Donald Trump, për lidhje të mundshme me Rusinë.

SHPËRTHIM NË NJË LAGJE HISTORIKE TË ROMËS, DYSHOHET NJË PAKO BOMBË

Një shpërthim ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën Aventino në Romë. Një makinë shtë dëmtuar e për momentin nuk ka asnjë të plagosur.

FILIPINE, 1900 TE VRARE NE OPERACIONET ANTI-DROGE

Mbi 1900 persona janë vrarë gjatë 7 javëve të fundit në Filipine gjatë operacioneve masive të policisë kundër drogës.

VRITET “PËRSËRI” ABU BAKR AL-BAGHDADI

Është folur disa herë në kohë të ndryshme që lideri i të ashtuquajturit Shteti Islamik se është vrarë.

ZBULOHET SHKAKU I DJEGIES SË KULLËS 24-KATËSHE NË LONDËR

Autoritetet britanike kanë bërë të ditur se tashmë kanë shkakun zyrtar të zjarrit në kullën prej 24 kate në Londër.

USHTRIA AMERIKANE:LUFTA E III BOTERORE E SHPEJTE DHE VDEKJEPRURESE

Ushtria Amerikane: Lufta e III Botërore e shpejtë dhe vdekjeprurëse

SUPERTRAFIKANTI SHQIPTAR, 181 TENTATIVA PËR TA ARRESTUAR

Policia e mbante nën vëzhgim prej muajsh. Ai lëvizte me një Alfa Mito dhe nuk kishte kaluar pa u vënë re nga autoritetet padovane.

TERRORIZMI, MPOSHTI MASAT EKSTREME TË EUROPËS

 Që prej sulmeve të 13 nëntorit në Paris, autoritetet belge kanë ndërmarrë me dhjetëra operacione sigurie, kanë spastruar lagje të tëra, e madje e mbyllën thuajse plotësisht kryeqytetin për disa ditë.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA