27 C
Shkoder, AL

SUPERTRAFIKANTI SHQIPTAR, 181 TENTATIVA PËR TA ARRESTUAR

Policia e mbante nën vëzhgim prej muajsh. Ai lëvizte me një Alfa Mito dhe nuk kishte kaluar pa u vënë re nga autoritetet padovane.

HAPET NË ZVICËR, TUNELI MË I GJATË NË BOTË

Hapet zyrtarisht në Zvicër tuneli më i gjatë dhe më i thellë në botë.

MEDIAT BOTËRORE I KUSHTOJNË VËMENDJE TË MADHE ELVIS RROSHIT

Dorëheqja e Elvis Roshit nga posti i Kryebashkiakut të Kavajës ka shkaktuar jehonë në mediat e huaja, të cilat kanë raportuar lajmin e sotëm, duke e trajtuar Roshin si viktimën e parë të ligjit të dekriminalizimit.

BRITANIA NË ALARM: “PO NA PUSHTOJNË SHQIPTARËT”

Një ditë pasi një gomone me 18 shqiptar, e cila ishte nisur drejt bregut të Kent në Britani, u shpëtua nga roja bregdetare, pasi mjeti me të cilin udhëtonin pësoi një defekt, mediat britanike japin alarmin se më shumë emigrantë nga vendi ynë mund tentojnë të futen ilegalisht në vend.

UKRAINË: NGA ZJARRI NË NJË SHTËPI TË PLEQVE – 16 TË VDEKUR

Së paku 16 vetë kanë humbur jetën nga zjarri që ka shpërthyer sot në një shtëpi të pleqve në një fshat afër kryeqytetit Kiev, ka njoftuar shërbimi shtetëror i emergjencave i Ukrainës.

TRUMP KRIJON SERISH TENSIONE POR….”TAKOHEMI SI PRESIDENT”

Të tjera përplasje shënohen në San Diego në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku mbështetësit e kandidatit Republican Donald Trump janë përleshur me protestues të cilët kundërshtojnë miliarderin.

TRAFIKU NDËRKOMBËTAR I DROGËS, 31 URDHËR ARRESTE PËR SHQIPTARËT

Një tjetër grup kriminal është shkatërruar nga karabinierët falë një hetimi ndërkombëtar mes Italisë, Spanjës dhe Shqipërisë.

EKZEKUTOHET ME PLUMB NË KOKË 45 – VJEÇARI SHQIPTAR

Një 45 – vjeçar është ekzekutuar mbrëmjen e së mërkurës në Rimini të Italisë.

NGJARJE TRAGJIKE NË ITALI, TRENI SHTYPË DY SHQIPTARË 17 DHE 23 VJEÇ

Dy shqiptarë të rinj të moshave 17 dhe 23 vjeç u gjetën të vdekur në linjën hekurudhore që lidh rajonin Rho me Aronan.

SHEMBET ARGJINATURA E LUMIT ARNO NE FIRENZE

Ngjarja ka ndodhur sot rreth ores 7:30 te mengjesit te sotem. 

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA