23 C
Shkoder, AL

EKSTREMISTËT E DJATHTË: DO TË LUFTOJMË “PUSHTIMIN” E TË HUAJVE NË VEND

Partia e ekstremit të djathtë në Gjermani AfD është zotuar se do të luftojë “një pushtim të të huajve” në vend.

PRESIDENTI OBAMA NE KUBE, VIZITE HISTORIKE PAS 90 VITESH SHKEPUTJE

Regjimi kuban i rezervoi një pritje protokollare Presidentit amerikan, Barack Obama.

FUNDOSET ANIJA ME 251 UDHËTARË, TË PAKTËN 4 TË VDEKUR

Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e fundosjes së një anijeje me 251 udhëtarë në ujërat e kepit Dinahica në Filipine, rreth 70 kilometra nga kryeqyteti Manila, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç bëjnë të dituar mediat lokale, ekipet për shpëtim kanë konfirmuar vdekjen e katër udhëtarëve, por kanë njoftuar edhe për shpëtimin e 199 të tjerëve.

Shefi i policisë lokale, Rhoderick Armamento, tha se pjesa më e madhe e udhëtarëve tashmë janë shpëtuar, për të shtuar se operacioni vazhdon për dhjetra udhëtarët tjerë të cilët ndodhen në ujërat e kepit Dinahica.

STAMBOLLI NË GJENDJE EMERGJENTE, ALARMOHET QEVERIA: “AVION REBEL PO I AFROHEN QYTETIT”

Pas njoftimeve të pakonfirmuara se avion rebel po i afrohet qytetit të Stambollit, një gjendje e jashtëzakonshme është vendosur në qytet dhe avion luftarakë “F-16” janë dërguar për të patrulluar hapësirën ajrore turke.

PUTIN I JEP PASAPORTEN RUSE AKTORIT HOLLIVUDIAN SEAGAL

Putin i jep pasaportën ruse aktorit hollivudian Seagal

NJË I ARMATOSUR PLAGOS PESË PERSONA DHE ARRATISET

Një i armatosur plagos pesë persona dhe arratiset

PRESIDENTI I PANAMASE REAGON PAS SKANDALIT: TE HAPUR PER CDO HETIM

Presidenti i Panamasë, Juan Carlos Varela, riafirmoi angazhimin e vendit të tij për transparencën e taksave, pasi Qeveritë në të gjithë botën nisën hetimet për mashtrimet e mundshme financiare nga njerëz të pasur dhe të fuqishëm, pas zbulimit të dokumenteve sekrete nga kompania Monsak Fonseka.

SHBA :ZHVILLOHET CEREMONIA E INAGURIMIT TE PRESIDENTIT TE RI DOLADT TRUMP

Ceremonia e betimit të presidentit të 45, është një nga eventet më të rëndësishme dhe më të bujshme jo vetëm në SHBA por në të gjithë botën.

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË KONCERT, 4 TË VRARË DHE 4 TË PLAGOSUR

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në një sulm me armë gjatë një festivali në Dagestan në jug të Rusisë

RRITJA E KINËS DHE RILINDJA E RUSISË PARAQESIN RREZIK TË SHTUAR LUFTE

Fuqia ushtarake e Kinës dhe rilindja e Rusisë do të paraqesin sfida gjithnjë e më të mëdha për Aleancën Trans-Atlantike në vitet në vijim. Një raport i publikuar nga NATO tregon se përpjekjet e kësaj organizate për të rritur kapacitetin, mund të shkaktojnë garë të re armatimesh në stilin e Luftës së Ftohtë.

Na ndiqni

75,506FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA