GJERMANIA “FSHESË” MASIVE AZILKËRKUESVE, DËBIMET MË TË LARTA QË PREJ 2003

Numri i dëbimeve të azilantëve nga Gjermania këtë vit është më i larti për shumë vite me radhës.

MALTË – PËRPLASET AVIONI , 5 TË VDEKUR

Të paktën 5 persona kanë vdekur pasi një avion me zyrtarë të agjencisë së kufirit të BE-së u përplas në Maltë.

AUTOBUSËT PËR EVAKUIMIN E SIRIANËVE NGA ZONAT E BOMBARDUARA ‘SULMOHEN DHE DIGJEN’

Autobusët për evakuimin e sirianëve nga zonat e bombarduara ‘sulmohen dhe digjen'

GJERMANIA PO DËBON ÇDO DITË EMIGRANTËT NGA TERRITORI

 Numri u përditshëm i migrantëve të kthyer ka arritur nga 60, në muajin dhjetor, në 200 që prej fillimit të vitit”, theksoi David Furtner, zëdhënës i policisë në Austrinë Veriore.

TURQIA ARRESTON 5 PERSONA QË DONIN T’I BASHKOHESHIN SHTETIT ISLAMIK

Policia në jug të Turqisë ka raportuar për arrestimin e pesë burrave nga Rusia dhe Azia Qendrore, të cilët thuhet se kishin planifikuar t’i bashkoheshin grupit të Shtetit Islamik në Siri.

KAPET SIRIANI, PO PLANIFIKONTE SULM ME BOMBA NË GJERMANI

Kapet siriani, po planifikonte sulm me bomba në Gjermani

HAKERËT RUSË VAZHDOJNË TË NDËRHYJNË NË ZGJEDHJET E SHBA

Drejtori i FBI-së, James Comey, tha se vazhdon të ketë përpjekje për të ndërhyrë në bazën e të dhënave të votuesve amerikanë.

FRIKË NË BARCELONË, SUBSTANCA IRRITUESE NË NJË STACION METROJE

Frika në Barcelonë u rikthye sërish pas një alarmi të dhënë në linjën 3 të metrosë të Barcelonës, ku makinisti i një prej trenave u ankua për probleme të frymëmarrjes. Policia dyshon se dikush mund të ketë futur lëngë kimike në kanalet e ventilimit.

VRITEN 7 PJESËTARË TË HELMETAVE TË BARDHA

Sulmues të panjohur i kanë vrarë 7 anëtarë të grupit për shpëtim të quajtur Hemetat e Bardha, sot herët në mëngjes, gjatë një anksioni kundër bazës së tyre në pjesën veriperëndimore të Sirisë.

SHQIPTARI NË GJERMANI SHPËTON REFUGJATËT NGA ZJARRI, POR HUMB VETË GJITHÇKA

Një djalë shqiptar ka shpëtuar qendrën e refugjatëve nga një katastrofë e vërtetë. Por me këtë rast ai vetë ka humbur gjithë çfarë ka pasur.

BOTA