26 C
Shkoder, AL

SPANJË, MALAGA GODITET NGA PËRMBYTJET, NJË GRUA HUMB JETËN

Spanjë, Malaga goditet nga përmbytjet, një grua humb jetën

PRESIDENTI OBAMA NE KUBE, VIZITE HISTORIKE PAS 90 VITESH SHKEPUTJE

Regjimi kuban i rezervoi një pritje protokollare Presidentit amerikan, Barack Obama.

TURQIA BËN KTHESË 180 GRADË: TË PËRMIRËSOJMË MARRËDHËNIET ME SIRINË

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim ka bërë të ditur gjatë kësaj të mërkure se, vendi i tij do të synojë t’i zhvillojë për mirë marrëdhëniet me Sirinë

SHPËRNDANIN KOKAINË, PRANGA 5 SHQIPTARËVE

Policia e Riminit arrestoi 5 shqiptarë si pjesë e një grupi kriminal që merrej me shpërndarjen e kokainës.

SHKATERROHET NGA EUROPOL GRUPI I KOSOVAREVE QE TRAFIKONIN EMIGRANTE NE HUNGARI

Hungari, shkatërrohet grupi nga Kosova i trafikimit të emigrantëve

SHBA: ME NDALIMI I TRENIT, KOSOVA MBROJTI KUFIRIN E SAJ

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përkrahur veprimin e institucioneve të Kosovës për t’i dërguar forcat speciale policore në pikën kufitare në veri, për ta parandaluar futjen e trenit ilegal serb.

FUNDOSET ANIJA ME 251 UDHËTARË, TË PAKTËN 4 TË VDEKUR

Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e fundosjes së një anijeje me 251 udhëtarë në ujërat e kepit Dinahica në Filipine, rreth 70 kilometra nga kryeqyteti Manila, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç bëjnë të dituar mediat lokale, ekipet për shpëtim kanë konfirmuar vdekjen e katër udhëtarëve, por kanë njoftuar edhe për shpëtimin e 199 të tjerëve.

Shefi i policisë lokale, Rhoderick Armamento, tha se pjesa më e madhe e udhëtarëve tashmë janë shpëtuar, për të shtuar se operacioni vazhdon për dhjetra udhëtarët tjerë të cilët ndodhen në ujërat e kepit Dinahica.

VRITEN 18 OFICERE SIGURIE DHE 8 EKSTREMISTE NE KIRKUK TE IRAKUT

Beteja në Kirkuk - Vriten 18 oficerë sigurie dhe 8 militantë ekstremistë

FRANCË, TË SHTËNA NË TULUZ, TË VDEKUR E TË PLAGOSUR

Një person ka vdekur dhe 6 të tjerë janë plagosur, dy prej të cilëve rëndë, në një sulm me armë zjarri në Rejnerie, lagje e varfër e banuar nga emigrantët në Tuluz të Francës.

POLITIKANI I DËRGON MERKEL 30 EMIGRANTË NË ZYRË

 Landi i Bavarisë i ka dërguar Angela Merkel sinjalin se numri i refugjatëve që kanë strehuar, tashmë ka mbushur kupën.

Na ndiqni

77,261FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA