26 C
Shkoder, AL

SHPËRTHIME NË VARRIMIN E DJALIT TE SENATORIT ,18 TË VDEKUR

Kabul, seri shpërthimesh në varrim, 18 të vdekur

SPANJË, POLICIA NDËRHYN NË KOHË PËR SULMIN E DYTË, VRITEN 5 TË DYSHUAR

Një sulm i dytë ka goditur Spanjën në orët e para të mëngjesit, ku pas një shpërthimi zjarri me policinë kanë vdekur 5 të dyshuar si terroristë.

MACRON PARALAJMËROI TËRHEQJEN E GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

Presidenti francez, Emmanuel Macron, thotë se “këtë vjeshtë” do ta tërheq gjendjen e jashtëzakonshme shtetërore, të implementuar në vitin 2015, pas sulmit terrorist në Paris, nga i cili ishin vrarë 130 vetë.

LIND BEBJA NGA EMBRIONI QË MBAHEJ I NGRIRË PREJ 25 VITESH

Në SHBA ka lindur një bebe nga një embrion i ngrirë para 25 vitesh, duke shënuar rekord në këtë fushë. Vajza quhet Emma dhe lindi në 25 Nëntor, ndërsa mamaja e saj është një vajzë 24-vjeçare, e cila thotë ndër te tjera se mund të kishin qenë edhe shoqe bashkë me të bijën.

Në fakt ky embrion është krijuar në vititn 1992 nga një çift anonim, dhe ka qëndruar në depozitën e ngrirjes për 25 vjet në pritje për të ardhur në jetë.

DY TË VRARË NGA PROTESTAT ANTIQEVERITARE NË IRAN

Të paktën dy persona të cilët morën pjesë në protestën anti-qeveritare në Iran janë vrarë. Mediat vendase duke cituar burimet zyrtare thonë se vrasjet ndodhën në qytetin Doroud 325 kilometra në jugperëndim të Teheranit. "Tubimi i paautorizuar ndezi përleshjet", tha Habibollah Khojastepour, zëvendës i sigurisë i guvernatorit të Lorestanit, duke shtuar se "dy protestues u vranë gjatë përleshjeve".

OBAMA: AMERIKA S’ËSHTË E NDARË. TË GJITHË TË INDINJUAR PËR POLICËT E VRARË

Presidenti amerikan Barack Obama ka përsëritur apelin mbi nevojën e kontrollit të armëve, pas rasteve të tre ditëve të fundit ku mbetën të vrarë afro-amerikanë dhe disa agjentë policie.

ZJARR NË IRAN, RRËZOHET KULLA 17-KATËSHE, VDESIN 30 ZJARRFIKËS

Zjarr në Iran, rrëzohet kulla 17-katëshe, vdesin 30 zjarrfikës

SIMPATIZANT I ISIS, NËN MBIKËQYRJE SPECIALE 35-VJEÇARI SHQIPTAR

Simpatizant i ISIS, nën mbikëqyrje speciale 35-vjeçari shqiptar

EKSTREMISTËT E DJATHTË: DO TË LUFTOJMË “PUSHTIMIN” E TË HUAJVE NË VEND

Partia e ekstremit të djathtë në Gjermani AfD është zotuar se do të luftojë “një pushtim të të huajve” në vend.

SULMET AKUSTIKE, UASHINGTONI DËBON 15 DIPLOMATË KUBANË

Sulmet akustike, Uashingtoni dëbon 15 diplomatë kubanë

Na ndiqni

77,261FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA