BASTET, KUNDËR TRUMP. GJITHSESI, “BOOKMAKERS”-AT ANGLEZË IA SHTOJNË MUNDËSITË

Mundësitë që Donald Trump të bëhet president i Shteteve të Bashkuara janë të konsiderueshme, si gjithnjë më pak favorit sesa Clinton, por me një rënie të ndjeshme koefiçentësh, siç tregojnë dhe bastet e vëna për zgjedhjet amerikane.

BBC: SHQIPËRIA, VENDI I NJOHUR PËR TOLERANCËN

Shpesh jemi paraqitur në mediat e huaja në mënyrë famëkeqe, ku shembulli më i qartë është ai i vendit më të korruptuar në Europë ose prodhuesit më të mëdhenj europianë të kanabisit. Dhe nuk mund të themi se nuk është e vërtetë.

TËRMETET NË ITALI: SHPËRTHEN BALTA VULLKANIKE

Një baltë vullkanike ka shpërthyer në sipërfaqen e një fushe agrikulturore në Santa Vittoria, Materno, pas tërmeteve të përsëritura ne Itali. Në tokë shihet krateri i vogël nga i cili ka dalë materiali i baltës.

ZGJEDHJET NË SHBA, FBI PO HETON “SKENARIN PËR TRAZIRA CIVILE”

Gara presidenciale, gjithmonë e më e ngushte për dy kandidatët për Shtëpinë e Bardhë, vijon te shoqërohet me sulme të një pas njëshme ndaj njeri-tjetrit.

PILOTI SHMANGU AKSIDENTIN, KOMPANIA AJRORE E SHPËRBLEN ME 605 MIJË $

Një pilot kinez është shpërblyer me 3 milionë juan ose 605 mijë dollarë pasi i shpëtoi jetën 439 personave.

ERDOGAN: GJERMANIA PARAJSA E TERRORISTËVE

President i Turqisë Rexhep Erdogan ka dekalruar se Gjermania është kthyer në parajsën e terroristëve, duke e akuzuar atë për dështim të ekstradimit të mbështetësve të klerikut Fetyllah Gylen

TERMETI NE ITALI,SHPERTHEN BALTA VULLKANIKE

Tërmeti në Itali, shpërthen balta vullkanike

TRAGJEDI NE MESDHE,MBYTEN DY ANIJE ME 240 EMIGRANTE

Tragjedi në Mesdhe, mbyten dy anije me 240 emigrantë

PERPLASEN DY TRENA,20 TE VDEKUR NE PAKISTAN

Përplasen dy trena, 20 të vdekur në Pakistan

LIDERI I ISIS AL-BAGHDADI URDHËRON MOS TËRHEQJEN NGA MOSULI

Grupi terrorist i Shtetit Islamik ka nxjerrë një regjistrim audio që thuhet se vjen nga lideri i saj, Abu Bakr al-Baghdadi.

BOTA