16 C
Shkoder, AL
Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, Kroaci-Angli. Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5-të dhe për kroatët realizoi Perisic në të 68’. Edhe shtesa e parë mbyllet po me të njëjtin rezultat, teksa...
Anglia dhe Kroacia përballen sot në orën 20.00 në Moskë në gjysmëfinalen e Botërorit Rusi 2018 për një biletë historike në finale e madhe. Të dyja skuadrat kur erdhën në këtë Botëror llogariteshin ndër emrat e fortë, por jo ndër favoritët kryesorë, por tashmë gjërat kanë ndryshuar. Hera e fundit që...
Presidenti i Francës, Emmanuele Macron është dukur mjaft i kënaqur në shkallët e stadiumit "Krestovsky" të Shën Petersburg. Macron, i cili ishte në stadium nën shoqërinë e Mbretit Philippe të Belgjikës dhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, nuk mund ta fshehte lumturinë e tij pas golit të Umtiti, por në fund...
Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës,. Franca fitoi me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar në pjesën e dytë nga Umtiti. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse të dy ekipet patën raste për shënim. Në pjesën e...
Belgjika dhe Franca luanë sot në orën 20.00 në Shën Petërsburg ndeshjen e parë të gjysmëfinaleve të Botërorit Rusi 2018. Franca, që është e vetmja nga skuadrat e mëdha që ka mbetur në lojë për fitimin e Kampionatit Botëror, ka përballë një skuadër inferior në traditë, por aspak në...
FIFA ka caktuar ditën e djeshme edhe arbitrat që do të gjykojnë në dy gjysmëfinalet e ditës së martë dhe të mërkurë. Në ndeshjen mes Francës dhe Belgjikës, do të vendosë drejtësi uruguaiani Andres Kunja. Ndërkohë, gjysmëfinalja tjetër, mes Anglisë dhe Kroacisë, i është besuar turkut Xhunej Çakir. Kështu, për finalen...
Rusia u eliminua në çerekfinale të Botërorit të shtëpisë me penallti nga Kroacia, por sërish edhe deri në këtë fazë kjo ishte një arritje e jashtëzakonshme për ta. Mbi ecurinë e Rusisë në Botëror nisën të aludojnë edhe për përdorim dopingu. Mediat gjermane shkruan se lojtarët rusë kanë përdorur herë pas...
Brazili ishte një nga favoritët për të fituar Botërorin, por u eliminua nga Belgjika në gjysmëfinale. Por shihej qartazi edhe gjatë kompeticionit që “Seleçao” nuk ishte në formë optimale dhe gazeta “AS” ka bërë një analizë, në të cilën ka treguar disa nga pikat ku trajneri gaboi dhe që ndikuan...
Kur fillon një Kupë Bote, të gjithë shpresojmë të shohim lojtarët më të mirë në veprim. Këto turne kanë kurorëzuar futbollistë historikë si Pele, Maradona, Cruyyf, Zidane… Por, “Rusi 2018” është karakterizuar nga paparashikueshmëria, ku shumë prej yjeve të futbollit ishin të paaftë për të ndryshuar fatin e ndeshjeve dhe u...
Një lajm aspak i mirë vjen për Kroacinë, teksa vetëm dy ditë na ndajnë nga sfida e fortë me Anglinë për Kupën e Botës. Ndeshja mes dy gjysmëfinalisteve të Botërorit do të zhvillohet të mërkurën në Luzhniki Arena të Moskës. Ndërkohë, mësohet se skuadra ballkanase në këtë ndeshje do të zbresë...

Na ndiqni

68,223FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA