11 C
Shkoder, AL

BIZNESET SHQIPTARE NË ITALI, REKORD FITIMESH

Pavarësisht krizës ekonomike që ka prekur vendin fqinj Italinë, bizneset shqiptare që operojnë atje regjistrojnë rritje të konsiderueshme të fitimeve, duke tejkaluar edhe ato...

EFEKTET SEZONALE FILLOJNË TË “RRËZOJNË” EURON, ARRIN NIVELIN MË TË ULËT QË NGA MESI...

Euro ka humbur sërish pikë sot në tregun e brendshëm valutor, për të dytën ditë radhazi. Në rënie kanë qenë dhe valutat e tjera...

INSTAT: JANË 162.452 NDËRMARRJE NË VEND, MBIZOTËRON TREGTIA

Në Shqipëri në fund të vitit 2017 regjistri i ndërmarrjeve numëron 162.452 ndërmarrje aktive, duke shënuar një rritje prej 1.1 përqindësh, krahasuar me vitin...

EURO E NIS JAVËN NË RËNIE, ZBRET NË 127 LEKË; KËRCEN DOLLARI NË NIVELIN...

Monedha e përbashkët e ka nisur javën me rënie, duke zbritur në 127.04 lekë, 0.13 lekë më pak se në fund të javës së...

EURO ZBRET SËRISH NË NIVEL REKORD

Monedha e përbashkët europiane ka arritur një rekord të ri në kursin e këmbimit valutor vendas. 1 Euro këmbehet me 128.8 Lekë, duke zbritur...

RAMA “TKURR” PREMTIMIN

“Flasim për rritjen ekonomike. Patjetër që 3.5 për qind nuk është mjagtueshme. ne këmi një plan që të arrijmë mbi 5 për qind në tre vitet e ardhshme për të shkuar deri në 7 për qind përmes programit të investimeve 1 miliardë”, ka thënë kryeministri Rama më 23 dhjetor të 2016. Ndryshe nga zotimet publike të kryeministrit për rritje ekonomike deri në 7 për qind, në kuadrin makroekonomik qeveria paraqet një variant më të përmbajtur. Në dokumentin, e miratuar pak ditë më parë, Këshilli i Ministrave pranon se rritja ekonomike do të mbetet poshtë nivelit 4.5 për qind të paktën deri në vitin e fundit të mandatit qeverisës.

KREDITË BANKARE, FITIME MARRAMENDËSE

PARATË DEPOZITOHEN ME 1.5%, KREDITË JEPEN DERI ME 10% INTERES
Keni depozituar para ne banke? Ju kane joshur me norma interesi deri ne 1.5%. Ju I keni lene parate ne banke duke marre vetem nje cope leter garanci.Pa provoni te merrni njehere kredi ne banke dhe do ta shihni se do te paguani deri ne 10% interes.

FORCOHEN NDJESHËM VALUTAT E HUAJA NË TREGUN E KËMBIMEVE

Monedha e përbashkët është forcuar ndjeshëm në tregun e brendshëm gjatë tre javëve të fundit. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

BANKA E SHQIPËRISË DO FUSË NË TREG KARTËMONEDHËN NJË MIJË LEKËSHE

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë vendosi në mbledhjen e fundit të miratojë shtypjen e kartëmonedhave shqiptare me kurs ligjor të prerjes 10,000...

NË 25 VITE, EMIGRANTËT SOLLËN NË EKONOMINË SHQIPTARE 26 MILIARDË DOLLARË

Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë shqiptare 26...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA