DOBËSIMI I EUROS ‘DËRRMON’ SHQIPTARËT, 250 MLN EURO MË PAK KURSIME NË BANKA

Kursimet në sistemin bankar kanë shënuar në maj një tjetër rënie të fortë, sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë. Në fund të muajit...

PAGESA E TAKSAVE ME KËSTE, TATIMET: JA BIZNESET QË E PËRFITOJNË

Pagesa e taksave me këste, tatimet: Ja bizneset që e përfitojnë

AGROBIZNESI: HETIM ABUZUESVE, PRODHIMET JANË TË PASTRA

Agrobiznesi: Hetim abuzuesve, prodhimet janë të pastra

MOSMIRATIMI I VKM-SË PËR ENERGJINË MANDIJA: ISHTE JO TRANSPARENTE

Mosmiratimi i VKM-së për energjinë Mandija: Ishte jo transparente

RRITET PAPUNËSIA ME 0.2 PIKË PËRQINDJE

Instituti i Statistikave raportoi se papunësia u rrit me 0.2 pikë përqindje në tremujorin e tretë të vitit. Më konkretisht, sipas Instat-it, nga 17.3% që ishte në fund të qershorit, niveli i papunësisë u rrit në 17.5% në tremujorin e tretë.

MIREMBAJTJA E RRUGEVE,FONDI 130 MIL $ NE 5 VITE

Mirëmbajtja e rrugëve, ARRSH: Nis prokurimi, fondi 130 mln $ në 5 vite

SHQIPERIA KA ÇMIMIN ME TE LARTE TE ENERGJISE NE BALLKAN

EUROSTAT: Shqipëria çmimin më të lartë të energjisë në rajonin e Ballkanit

QEVERIA VENDOS TË MOS E RRISË ÇMIMIN E ENERGJISË

Qeveria shqiptare i thotë jo rritjes së çmimit të energjisë për konsumatorët fundorë për vitin e ardhshëm. Një vendim që Këshilli i Ministrave ka miratuar në datën 8 Dhjetor të këtij viti, ku shprehet qartë se miratimi i programeve ekonomike dhe çmimeve për kompanitë e këtij tregu, duhet të marrë parasysh impaktin që do të ketë në çmimin final të konsumatorëve. Në këtë rast, nisur nga kriza që përjetoi këtë vit kompania e prodhimit KESH, ligji i ri për sektorin e energjisë elektrike, i lejonte korporatës që të vendoste çmimin me të cilin ia shet OSHEE energjinë për furnizimin e klientëve të saj të ishte sipas kostos reale të prodhimit, duke u përjashtuar nga tregu i rregulluar.

NË QERSHOR NIS AKSIONI PËR VERIFIKIMIN E SIGURIMEVE TË MAKINAVE

Në qershor, Policia e Shtetit dhe Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare do të nisin një aksion në terren për identifikimin e të gjitha automjeteve të...

NDËRTIMI U ZGJERUA 10% MË 2017, RRITJA MË E MADHE NË 10 VITE

Sektori i ndërtimit u rrit vitin e kaluan me ritmet më të larta që nga viti 2008, pas një rënie gati sistematike deri në...

Na ndiqni

66,484FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA