17 C
Shkoder, AL

FLUKSI I TURISTËVE FUNDOS EURON, KËMBEHET ME 120.75 LEKË

Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së...

AUSTRIA: SHQIPTARËT NUK DINË RREZIQET QË U VIJNË NGA KURSI I KËMBIMIT

Shqiptarët patën rezultatet më larta në rajon sa i takon një vrojtimi që testoi njohuritë e tyre mbi rreziqet financiare. Banka Kombëtare e Austrisë...

ENERGJETIKA/ GAZI NATYROR, NIS TESTIMI I TREGUT NGA KOMPANITË SHQIPTARE

Prenotimi i kapaciteteve të gazit natyror të Gazsjellësit TAP për tregun shqiptar për 10 vitet e ardhshme do të jetë në fokusin e dy...

SHTRENJTOHEN USHQIMET, KORRIKU SHËNOI KULMIN

Edhe pse jemi në kulmin e sezonit të prodhimeve bujqësore gjatë muajit korrik nëngrupi fruta dhe perime pësuan rritjen më të madhe të çmimeve.Ndërkohë...

RREGULLAT E REJA, SA RRITET MOSHA E PENSIONIT DHE VITET E KONTRIBUTEVE

Nga data 1 janar 2020 ndryshon mosha e pensionit si dhe vitet e punës, gjatë të cilave është paguar kontribut sigurimesh shoqërore, që duhen...

JEPET ALARMI! KUJDES, MOS JU MASHTROJNË ME TRANSFERTA BANKARE

Rastet e mashtrimit të individëve apo bizneseve që mashtrohen nga individë të panjohur për të devijuar transfertat bankare për llogari të këtyre të fundit...

NDRYSHIMI I LIMITIT DITOR TË ARKËS/ BANKAT FILLOJNË TË RRISIN KOSTOT E TRANSAKSIONEVE NË...

Teksa ekonomia po tenton të shkojë drejt dixhitalizimit, mbajtja e parasë cash do të bëhet gjithnjë më e shtrenjtë dhe më e vështirë. Projektligji i...

MOODY’S DHE S&P KONFIRMOJNË VLERËSIMIN POZITIV PËR EKONOMINË, ‘FINANCAT’: KEMI BËRË PROGRES, KRIZA RREZIK...

Sot dy agjencitë ndërkombëtare të vlerësimit Moody’s dhe Standard &Poor’s konfirmuan vlerësimin B+ për Shqipërinë me pritshmëri të qëndrueshme. Ministria e Financave dhe Ekonomisë...

EURO NË PIKIATË, NË NIVELIN MË TË ULËT NË 12 VJET NË TREGUN VENDAS

Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun vendas, duke arritur një rekord të ri të 12 viteve të fundit....

QEVERIA PËRCAKTON KUSHTET PËR SUBJEKTET ME AKTIVITET AGROTURIZMIN

Në mbledhjen e ditës së mërkurë, Këshilli i Ministrave ka përcaktuar disa rregulla të reja për subjektet që regjistrohen me aktivitet ekonomik agroturizmin. Sipas VKM-së,...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA