23 C
Shkoder, AL

TURIZMI NË KRYE, NË VERË EKONOMIA PËRFITOI GJYSMË MILIARD EURO

Turizmi në krye, në verë ekonomia përfitoi gjysmë miliard euro

BANKA BOTËRORE MIRATON KREDINË 100 MILIONË DOLLARË PËR SHQIPËRINË

Banka Botërore miraton kredinë 100 milionë dollarë për Shqipërinë

BUXHETI I SHTETIT/6-MUJORI 2018, RRITEN INVESTIMET, POR ULET RITMI I TË ARDHURAVE

Ka vijuar edhe si gjashtëmujor rritja e të ardhurave buxhetore, krahasuar me vitin e kaluar. Po kështu, ka vijuar, në të njejtën kohë, edhe...

EURO BIE SËRISH, PO I AFROHET 133 LEKËVE, RËNIE PËSON EDHE DOLLARI

Euro bie sërish, po i afrohet 133 lekëve, rënie pëson edhe dollari

BANKAT ULIN FITIMIN ME 38%,SHKAK KREDITE E KEQIJA E RENIA E INTERESAVE

Bankat ulin fitimin me 38%, 3.2 mld lekë më pak se një vit më parë. Shkak kreditë e këqija e rënia e interesave .

ASD: 3.7% E INDIVIDËVE KANË 56% TË TOTALIT TË DEPOZITAVE NË BANKA

Depozitat e sigurueshme të individëve në sistemin bankar më 31 dhjetor 2018 arritën 922.3 mld lekë, sipas të dhënave të publikuara në raportin vjetor...

NË QERSHOR NIS AKSIONI PËR VERIFIKIMIN E SIGURIMEVE TË MAKINAVE

Në qershor, Policia e Shtetit dhe Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare do të nisin një aksion në terren për identifikimin e të gjitha automjeteve të...

LEKU FORCIMIN MË TË LARTË NDAJ EUROS SE NË ÇDO VEND TJETËR

Monedhat kombëtare janë forcuar në të gjithë rajonin përgjatë vitit të fundit, por në Shqipëri mbiçmimi i monedhës kombëtare Lekut, kundrejt Euros dhe Dollarit ka...

MAQEDONIA BLLOKON PRODUKTET SHQIPTARE, PANARITI: RECIPROCITET “SJELLJA E MAQEDONASVE, E QËLLIMSHME”

Maqedonia bllokon produktet shqiptare, Panariti: Reciprocitet "Sjellja e maqedonasve, e qëllimshme"

ULET AKCIZA E GAZIT, BISEDIMET PS-LSI E ÇOJNË NË 8 LEKË PËR LITËR

Ulet akciza e gazit, bisedimet PS-LSI e çojnë në 8 lekë për litër

Na ndiqni

75,017FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA