29 C
Shkoder, AL

BANKAT SHTRËNGOJNË KREDITË

Bankat shtrënguan kredinë për biznesin në tremujorin e tretë, për shkak të frikës nga kreditë e këqija dhe perceptimit mbi situatën ekonomike.

RAPORTI I BSH,EKONOMI:LAJM I MIRE PER EKONOMINE SHQIPTARE

Raporti i BSH , Ekonomi: Lajm i mirë për ekonominë shqiptare

MIREMBAJTJA E RRUGEVE,FONDI 130 MIL $ NE 5 VITE

Mirëmbajtja e rrugëve, ARRSH: Nis prokurimi, fondi 130 mln $ në 5 vite

PARASHIKOHET RRITJE E PAGAVE ME 10% DHE PENSIONET ME 3 %

Parashikohet rritje e pagave me 10% dhe pensionet me 3%

BANKAT ULIN FITIMIN ME 38%,SHKAK KREDITE E KEQIJA E RENIA E INTERESAVE

Bankat ulin fitimin me 38%, 3.2 mld lekë më pak se një vit më parë. Shkak kreditë e këqija e rënia e interesave .

PENSIONET SUPLEMENTARE,MIRATOHEN NDRYSHIMET NE LIGJ

Pensionet suplementare, miratohen ndryshimet në ligj

HAPEN KREDITE E BUTA PER QYTETARETE TIRANES,FONDI 1 MLN $

Hapen kreditë e buta në 2017, fondi për këtë program 1 mln dollarë

BUXHETI I SHTETIT KA PASUR MOSREALIZIM POR NE DISA BASHKI KA RRITJE

Buxheti i shtetit - Të ardhurat, Çuçi: Ka pasur mosrealizim, por në disa bashki ka rritje

BIZNESI KUNDERSHTON LIGJIN PER “DHOMAT E TREGTISE”

Biznesi kundër “Dhomave të Tregëtisë”: Praktikë e marrjes me dhunë

SHITET BANKERS,KOMPANIA NJOFTON MARREVESHJEN ME GEO JADE

Shitet Bankers, kompania njofton arritjen e marrëveshjes me Geo Jade

Na ndiqni

76,047FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA