22 C
Shkoder, AL

NGA 1 JANARI HYN LIGJI, TAKSË 8 LEKË/LITËR PËR GAZIN E MJETEVE

Nga 1 janari hyn ligji, taksë 8 lekë/litër për gazin e mjeteve

SHIFRAT E FMN: SHQIPËRIA E FUNDIT NË EUROPË PËR TË ARDHURAT PËR FRYMË

Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik) për të ardhurat për frymë, sipas...

RAPORTI/ HERITAGE FOUNDATION: SHQIPËRIA NGJITI 13 VENDE NË LIRINË EKONOMIKE

Në raportin vjetor “Liria ekonomike 2019”, të publikuar dje, që analizon të dhënat nga të gjitha vendet e botës për vitin e kaluar, Fondacioni...

“STANDARD & POOR’S”: RREZIK KRIZA E KREDITIMIT

Gjiganti ndërkombëtar i financave, “Standard and Poor’s” me qendër në Nju Jork, në raportin e fundit për Shqipërinë thotë se vlerësimi për vendin tonë penalizohet pikërisht prej zbatimit të dobët të ligjit, korrupsioni i përhapur dhe institucionet jo efektive, por mbështetet nga forcimi i financave publike.

BIZNESI KUNDERSHTON LIGJIN PER “DHOMAT E TREGTISE”

Biznesi kundër “Dhomave të Tregëtisë”: Praktikë e marrjes me dhunë

STANDARD AND POOR’S VLERËSON EKONOMINË SHQIPTARE, REAGON AHMETAJ: JEMI MË MIRË SE RAJONI

Agjencia e vlerësimit 'Standard and Poor’s' ka publikuar raportin për ekonominë shqiptare duke konfirmuar vlerësimin B+ dhe trendin pozitiv. S&P konfirmon rritjen ekonomike mesatare prej...

FMN BËN PËRLLOGARITJET: EKONOMIA SHQIPTARE DO NGADALËSOHET

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) parashikon që ekonomia shqiptare të rritet me 3.7% në vitin 2019, duke u ngadalësuar ndjeshëm në raport me 2018-n, ku...

CEZ KALON 100 % SHTET

AKSIONET I KALOJNË TË GJITHA DREJT KOMPANISË OSHEE. Shteti shqiptar ka marrë 100% të aksioneve të kompanisë CEZ. Lajmi konfirmohet nga Ministria e Energjisë ku përmes një komunikate për shtyp, bëhet e ditur se sot u arrit nënshkrimi i Marrëveshjes ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë CEZ a.s, për Transferimin e Aksioneve të shoqërisë OSHEE, të cilat ishin në pronësi të shoqërisë CEZ a.s.

NDËRTIMI U ZGJERUA 10% MË 2017, RRITJA MË E MADHE NË 10 VITE

Sektori i ndërtimit u rrit vitin e kaluan me ritmet më të larta që nga viti 2008, pas një rënie gati sistematike deri në...

MIRATOHEN SHTESAT NË BUXHET PËR KUVENDIN, PRESIDENCËN, PARTITË

Miratohen shtesat në buxhet për Kuvendin, Presidencën, Partitë

Na ndiqni

75,247FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA