33 C
Shkoder, AL

KLSH:13 BIZNESE VIP MILIONA LEKE DETYRIME.TE SEKUESTROHEN NGA TATIMET

KLSH: 13 biznese VIP miliona lekë detyrime, të sekuestrohen nga tatimet

RAPORTI I TË ARDHURAVE/ SHTËPITË NË TIRANË MË SHTRENJTË SE NË AMSTERDAM, BERLIN DHE...

Në raport me të ardhurat, sot është më e lirë të blesh një shtëpi në Amsterdam, Berlin, Stokholm, Bruksel, Athinë, sesa në Tiranë. Kryeqyteti i...

LIRIA EKONOMIKE/ SHQIPËRIA NË RRITJE, LË PAS KROACINË

Shqipëria ka patur progres sa i takon lirisë ekonomike dhe kjo theksohet nga një prej instituteve, i cili ka një eksperiencë të gjatë në...

ULET AKCIZA E GAZIT, BISEDIMET PS-LSI E ÇOJNË NË 8 LEKË PËR LITËR

Ulet akciza e gazit, bisedimet PS-LSI e çojnë në 8 lekë për litër

PANARITI PROPOZON AMNISTI PER FERMERET DEBITORE NDAJ AZHBR

Deklarata - Panariti propozon amnisti për fermerët debitorë ndaj AZHBR Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Z.Edmond Panariti, tha sot se do t’i propozojë në ditëtnë vijim Ministrisë së Financave, por edhe Kryeministrit Rama, amnisti për fermerët që janë debitorë ndaj Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural.

ENERGJIA, ÇMIMI NUK NDRYSHON. OSHEE: KOMPANITË E MËDHA TA BLEJNË NË TREG

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) nuk do të kërkojë ndryshimin e asnjë tarife energjie për konsumatorët familjarë dhe bizneset për vitin 2017.

EKONIMIA SHQIPTARE PREK RREZIKUN, BORXHI 1 TRILION LEK

KY REKORD HISTORIC, REFEROHET NGA STATISTIKAT E MINISTRISË SË FINANCAVE Për herë të parë në histori, borxhi publik i Shqipërisë kalon nivelin e 1 trilion lekëve. Shifra, e vështirë për t’u përfytyruar nga qytetari i thjeshtë, është e barabartë me 1 mijë miliardë lekë të reja (shifër me 12 zero) ose 10 mijë miliardë lekë të vjetra.

TATIMET: SOT, DITA E FUNDIT PËR VETËDEKLARIMIN E TË ARDHURAVE

Sot është dita e fundit që çdo individ rezident në Republikën e Shqipërisë, i cili ka përfituar vitin e kaluar në total të ardhura...

EURO, RËNIA MË E MADHE NGA 2004; PSE EUROT E BSH NUK BËNË ASGJË

Monedha e përbashkët po e mbyll vitin 2018, duke u këmbyer në nivelin e rreth 123 lekëve, në nivelin më të ulët që nga...

KUSHTETUESJA RREZON TARIFAT E REJA PER SHOQERITE E KARBURANTEVE

Kushtetuesja rrëzon tarifat e reja për shoqëritë e karburanteve

Na ndiqni

79,002FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA