28 C
Shkoder, AL

REUTERS: TUBACIONI I TAP KALON MES PËRMES SHQIPËRISË

Tubacioni Trans Adriatik (TAP) ka kaluar malet shkëmbore të Shqipërisë, duke e vënë atë në rrugën e duhur për të filluar furnizimin me gaz...

JANAR-MARS, INVESTIMET NGA BUXHETI ULEN 12.5%, 13 MLN € MË PAK TVSH

Në tre muajt e parë të vitit, të ardhurat në arkën e shtetit rezultojnë 2.5 për qind më të larta se ato, të realizuara...

TATIMET: SOT, DITA E FUNDIT PËR VETËDEKLARIMIN E TË ARDHURAVE

Sot është dita e fundit që çdo individ rezident në Republikën e Shqipërisë, i cili ka përfituar vitin e kaluar në total të ardhura...

EUROSTAT: ÇMIMET E QIRAVE NË TIRANË U RRITËN NË 2018, PO RAJONI?

Eurostat publikon çdo vit raportin mbi nivelin e çmimeve të qirave, për të bërë një krahasim objektiv të kostove të jetesës për individët që...

S’NDALEN IMPORTET NGA KOLUMBIA, 13-FISHOHEN NË RAPORT ME 2016-ËN

Teksa në muajt e parë të këtij viti në portin e Maltës janë kapur katër herë ngarkesa me kokainë brenda kontenierëve, që transportonin mallra...

VITI I NDRYSHIMEVE TË MËDHA, ÇFARË PO NDODH ME SISTEMIN BANKAR

Viti 2018 ishte një nga vitet më të rëndësishme për sistemin bankar. Ndërsa bankat ishin të kujdesshme në drejtim të kredidhënies dhe u përqendruan...

FMN BËN PËRLLOGARITJET: EKONOMIA SHQIPTARE DO NGADALËSOHET

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) parashikon që ekonomia shqiptare të rritet me 3.7% në vitin 2019, duke u ngadalësuar ndjeshëm në raport me 2018-n, ku...

BLLOKOHEN 25 MIJË BIZNESE, MBI 1300 SUBJEKTE NË LISTËN E ‘ZEZË’ NË 3 MUAJ...

Mbi 25 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e...

ASD: 3.7% E INDIVIDËVE KANË 56% TË TOTALIT TË DEPOZITAVE NË BANKA

Depozitat e sigurueshme të individëve në sistemin bankar më 31 dhjetor 2018 arritën 922.3 mld lekë, sipas të dhënave të publikuara në raportin vjetor...

BANKA E SHQIPËRISË: SEKTORI BANKAR MBETET I QENDRUESHËM

Në mbledhjen e datës 3 prill 2019, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe vendosi miratimin e Deklaratës dhe Raportit të...

Na ndiqni

75,622FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA