13 C
Shkoder, AL

MBAJMË REKORDIN BOTËROR PËR KËTË BIZNES…POR EDHE AI PO FALIMENTON!

Nëse e gjithë popullsia ulet njëkohësisht në bar-kafetë dhe restorantet që ndodhen në gjithë vendin, ato mund të akomodojnë gati 660 mijë persona, ose...

BANKA E SHQIPËRISË DO FUSË NË TREG KARTËMONEDHËN NJË MIJË LEKËSHE

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë vendosi në mbledhjen e fundit të miratojë shtypjen e kartëmonedhave shqiptare me kurs ligjor të prerjes 10,000...

“ZHGËNJEN” DE-EUROIZIMI, DEPOZITAT E KREDITË NË VALUTË NUK ULEN

Sistemi financiar në vend është treguar joelastik ndaj masave të Bankës së Shqipërisë për deuorizimin të marra në fillim të vitit të kaluar. Bilanci...

INVESTIMET, BSH: FLUKSET E INVESTIMEVE DIREKTE, 21.1% MË PAK NË FUND TË SHTATORIT

Flukset neto të Investimeve Direkte janë pakësuar me rreth 21.1% në terma vjetorë. Ndikimi kryesor në këtë drejtim buron nga flukset e sektorit energjetik,...

QEVERIA RRUDH 60% FONDIN E POSAÇËM PËR INSTITUCIONET E SHTETIT

Qeveria ka pakësuar në mënyrë drastike shumën që planifikohet nga buxheti 2019 për fondin e veçantë të institucioneve, që është një zë i veçantë...

SHQIPËRIA DHE MALI I ZI, ME BORXHIN MË TË LARTË NË RAJON PËR 2018

Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik...

FLUTUROJNË ME 37% ÇMIMET E ZARZAVATEVE NË JANAR, JA Ç’PO NDODH

Çmimet e prodhimeve të stinës, kryesisht perimet dhe zarzavatet pësuan rritje jo të zakonte gjatë muajit janar, teksa INSTAT raportoi se, çmimet në grupin...

EKONOMIA SHQIPTARE NUK PO “PRODHON” PARA, NË RËNIE PËR HERË TË PARË QË NGA...

Ajo që thuhet nën zë nga bankierët, bizneset, ekspertët e kursit të këmbimit, apo dhe individët, se nuk ka lekë në qarkullim edhe pse...

KURSIMET E SHQIPTARËVE ARRIJNË NË 4 MILIARDË EURO

Euro është një monedhë mjaft e preferuar e kursimtarëve shqiptarë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë, që raportohen në monedhën përkatëse, bëjnë të ditur...

“lulëzon” tregtia me kolumbinë, importet rriten me 136 %

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas të dhënave të...

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA