22 C
Shkoder, AL

AHMETAJ:PAGAT E GJYQTAREVE E PROKUROREVE DO TE RRITEN 100%

Ahmetaj: Pagat e gjyqtarëve e prokurorëve do të rriten 100%. Vlahutin: Reforma rrit besimin te institucionet

“lulëzon” tregtia me kolumbinë, importet rriten me 136 %

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas të dhënave të...

MJERIMI I TË VARFËRVE SHQIPTARË DHE LUKSI I TË PASURVE, JA PËR ÇFARË I...

Fjala e urtë popullore thotë se duhet t’i shtrijmë këmbët sa kemi jorganin. Sa më të ulëta janë të ardhurat e një familje, aq...

REGJISTRIMI I BANESAVE PARA 1991, ARTAN LAME: APLIKIMI FILLON TË HËNËN, JA PROCEDURAT DHE...

Drejtori i përgjithshëm i ALUIZN-it Artan Lame ka deklaruar sot se duke filluar nga dita e hënë në datë 17 shtator do të fillojë...

SHIFRAT/ FSHIHEN NGA BILANCET GATI GJYSMA E KREDIVE TË KËQIJA

Që nga viti 2015 deri në fund të 2018-ës bankat kanë fshirë nga bilancet 46 për qind të kredive të këqija ose 55 miliardë...

RAPORTI/ HERITAGE FOUNDATION: SHQIPËRIA NGJITI 13 VENDE NË LIRINË EKONOMIKE

Në raportin vjetor “Liria ekonomike 2019”, të publikuar dje, që analizon të dhënat nga të gjitha vendet e botës për vitin e kaluar, Fondacioni...

VJEDHJA E BANKËS, FULLANI NË KOMISIONIN E EKONOMISË

BRAÇE: HETIM GJITHËPËRFSHIRËS, ZERO TOLERANCË NDAJ PËRGJEGJËSVE .

INVESTIMET, BSH: FLUKSET E INVESTIMEVE DIREKTE, 21.1% MË PAK NË FUND TË SHTATORIT

Flukset neto të Investimeve Direkte janë pakësuar me rreth 21.1% në terma vjetorë. Ndikimi kryesor në këtë drejtim buron nga flukset e sektorit energjetik,...

BIZNESET NË SHITJE, SHQIPËRIA KRYESON NË EVROPËN JUGLINDORE

Tregu i shitjeve dhe blerjeve në Shqipëri u rrit katërfish në aspektin e volumit të marrëveshjeve sa i përket vitit të shkuar, duke e...

QEVERIA SHTRËNGON RRIPIN PËR VARFRIT, ULET PAGESA E NDIHMËS EKONOMIKE

Numri i familjeve që trajtojnë më ndihmë ekonomike ka rënë më tej gjatë tremujorit të tretë të vitit, por ndërkohë ka rënë edhe pagesa...

Na ndiqni

73,744FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA