13 C
Shkoder, AL

ARRESTOHET 43 VJEÇARI, I GJËNDET ARSENAL ARMËSH

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi iu gjetën pa leje një arsenal armësh luftarake dhe tritol. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, Ardian Fregjaj i kishte fshehur armët në banesën e tij dhe në vendin e punës ku punonte si roje në një magazinë me materiale hidrosanitare. Kështu, blutë e qytetit verior sekuestruan 8 armë zjarri të llojeve të ndryshme, 5 kallëpe tritol, kapsolla detonatore dhe një sasi të madhe fishekësh.

Operacion i madh antikanabis në Temal të Shkodrës

180 forca speciale mësyjnë nga uji e toka.Forcat speciale te policisë kane nisur sot nje operacion te madh antikanabis ne Temal te Shkodres.

Nga shërbimet e Komisariatit Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :

I.K., 17 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga forcat e policisë, i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale : Katër qese farmaceutike të mbushura me material bimor me erë dhe karakteristika si ajo e lëndës narkotike Mariuanë, ku pas peshimit rezultuan me peshë totale 8.8 gram.

SHKODËR, 38 VJEÇARI GODET INFERMIERIN, ARRESTOHET NGA POLICIA

Një 38 vjeçar nga qyteti i Shkodrës është arrestuar në ambientet e spitalit pasi goditur infermierin në krye të detyrës që po tentonte ta mjekonte duke i shkaktuar plagë të lehta në pjesë të fytyrës Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij në flagrancë dhe bën me dije se 38 vjeçari Mark Shpataj akuzohet për veprën penale "goditje për shkak të detyrës"

EVIDENTOHEN 20 PARCELA ME BIMË NARKOTIKE TË KULTIVUARA

Nga puna e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër, Malësi e Madhe dhe Pukë, në vijim të operacioneve antikanabis, për evidentimin dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, gjatë ditës së djeshme janë goditur disa raste të kultivimit të bimëve narkotike, dhe konkretisht

AKSIDENT NË RRUGËN SHKODËR – KRYEBUSHAT, RRËZOHET MOTORÇIKLETA

Një aksident I rëndë është regjistruar mesditen e se martes ne aksin rrugor Shkoder Kryebushat, ku nje motorçiklete është aksidentuar rende. Ngjarja është regjistruar rreth orës 11, pranë kthesës se Beltojes, ku nje motoriciklete, ka rrëshqitur ne dheun pranë rrugës duke u përplasur me mbrojtësen e rrugës dhe duke përfunduar ne krahun tjetër te saj.

Nga shërbimet e Komisariatit Shkodër u bë ndalimi në iniciativë i shtetasit

-H. R., 59 vjeç, banues në Bosnje Hercegovinë. Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ka vjedhur varëse floriri në dy dyqane argjendari në Shkodër. Pas kallzimit të pronarëve të këtyre dyqaneve u bë e mundur dokumentimi ligjor i vjedhjës, nëpërmjet një videoje të regjistruar në dyqan. Materialet i kaluan Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale « Vjedhja », parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

HUMB KONTROLLIN, NË GJËNDJE TË RËNDË 25 VJEÇARI

Nje aksident I rende eshte regjistruar mbremjen e se dieles, ne lagjen Skenderbeg te qtytetit te Shkodres. Nje motorciklete, eshte gjetur e perplasur ne toke nga banoret e lagjes Fermentim, te cilet kane njoftuar menjehere forcat e policise per zbardhjen e rrethanave te kesaj ngjarje.

STERKAJ: ASIM BURGAJ HAJDUT I PRONËS, S’KAM LIDHJE ME TRITOLIN

“Hajdut të pronës së banorëve të Malësisë së Madhe”. Kështu e quan deputeti socialist Paulin Sterkaj ish-kryekomunarin Asim Burgaj në një lidhje telefonike për “Star Plus”. Deputeti Sterkaj iu përgjigj akuzave që Burgaj bëri në drejtim të tij pas vendosjes së tritolit tek biznesi i ish-kryekomunarit.

TRITOL BIZNESIT ISH-KRYEKOMUNARIT TË GRUEMIRËS ASIM BURGAJ

2 kallepë tritoli janë vendosur në biznesin e ish-kryetarit të komunës Gruemirë Asim Burgaj. Ngjarja është shënuar në fshatin Hot i Ri ku ndodhen magazinat që ka Burgaj. Nga shpërthimi nuk ka patur të lënduar por vetëm dëme material. Vetë ish-kryekomunari Burgaj thotë se tritoli është vendosur nga bandat e deputetit të PS Paulin Sterkaj.

Na ndiqni

70,548FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA