12 C
Shkoder, AL

LAJME NGA KRONIKA

ZHDUKEN BURRË E GRUA, S’KTHEJNË 23 MIJË EURO
POLICIA SHPALL NË KËRKIM BASHKËSHORTËT NGA DURRËSI

PRANGA 20-VJEÇARIT PËR AKSIDENTIN E RUSIT

AKSIDENTOI PËR VDEKJE MOTOÇIKLISTIN .Nje dite pas aksidentit te ndodhur pasditen e se henes ne afersi te merkates se Rusit, ku si pasoje e perplasjes se nje makine me motorcikleten, mbeti I vdekur drejtuesi I motorcikletes, policia njofton per arrestimin e menjehershem te drejtuesit te makines.

RRAHIN OFICERIN E POLICISË

NJË ARRESTOHET, TJETRI SHPALLET NË KËRKIM
Nje officer policie eshte rrahur nga dy persona, njeri prej te cileve eshte arrestuar dhe tjetri eshte shpallur ne kerkim. Ngjarja ka ndodhur te henen, ne Dobrac, ku sipas policise se Qarkut Shkoder, eshte bere edhe arrestimi në flagrancë i shtetasit DP, 37 vjec.
Policia ka shpallur ne kerkim edhe shtetasin AP, vjeç 29, banues në Dobraç, Shkodër. Arrestimi DP dhe shpallja në kërkim e shtetasit tjetër, u bë pasi në vendin e quajtur qendër “Dobraç”, për motive të dobëta në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë goditur me mjete të forta në kokë, duke i shkaktuar dëmtime të lehta, shtetasit F. T., 39 vjec, me detyrë oficer policie në Drejtorinë e Policisë Qarkut Shkodër.
Policia po punon intensivisht për kapjen e shtetasit  AP dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

BANKA, DËSHMON KËSHILLI MBIKQYRËS

RAMA TAKON DREJTUESIT. BASHA PRESIDENTIN E REPUBLIKËS
Tre anetare te Keshillit Mbikqyres te Bankes se Shqiperise, Dhori Kule, Petraq Milo dhe Ardian Civici jane paraqitur ne prokurori per te deshmuar ne lidhje me skandalin e vjedhjes se 713 milione lekeve ne kete banke.

ARREST ME BURG PËR FULLANIN E GOLEMIN

GUVERNATORI TE 302. MBROJTJA APELON VENDIMIN
Ne masa te rrepta sigurie, Gjykata e Tiranes ka dhene te dielen ne dreke masen e sigurise arrest me burg per Guvernatorin e Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani, si dhe Inspektoren e kesaj banke, Elivar Golemi.

ARRESTIMI I FULLANIT, PËRGËZOHET DREJTËSIA

FORUMI SHKODRAN PËRSHËNDET ARRESTIMIN, REAGIMI QYTETAR FITOI MBI ABUZIMIN. Me keto fjale e ka nisur analizen per arrestimin e Ardian Fullanit, Kryetarja e Forumit Shkodran ne Shkoder, te cilet reaguan per vjedhjen qe do te hyje ne histori ne Banken e Shtetit.

E PËRDHUNON I ATI, VAJZA VRET VETEN

LEZHË, 17-VJEÇARJA I JEP FUND JETËS ME FOSTOKSINË
Humbet jetën në spitalin e Lezhës 17-vjeçarja e cila kishte pirë fostoksinë, pasi akuzoi të atin për përdhunim para 3 ditësh.

ARRESTOHET GUVERNATORI ARDIAN FULLANI

NESËR PRITET TË DALË PARA GJYKATËS PËR MASËN E SIGURISË
Policia e kryeqytetit ka arrestuar mbrëmjen e sotme, Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanin.

PLAGOSI ME THIKË, KAPET 16-VJEÇARI

PROKURORIA VENDOS HETIMIN NË GJENDJE TË LIRË
Me datën 04 shtator 2014, u bë e mundur kapja e shtetasit KM., 16 vjec, banues në Shkodër, sespe ky shtetas ka qenë i shpallur në kërkim për plagosjen me thikë të shtetasit E. R.
Në konsultim me Prokurorinë u vendos që ky shtetas do të ndiqet në gjendje të lirë.

TRANSPORTOHET HELIKOPTERI I POLICISË

PAS DY JAVËSH NË NJË ARË MISRI, NGA GRUDA AI NISET PËR NË TIRANË
Pas dy javësh qëndrimi në një arë më misri, është trasnportuar për n ëish-repartin ushtarak në Grudë të Re të Shkodrës,

Na ndiqni

68,262FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA