17 C
Shkoder, AL

Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

- Klodian Mgurra 36 vjeç, banues në Shkodër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë sepse pas një konflikti për motive të dobëta në lokalin ‘Bar Kafe’ në lagjen K.Permetit ka tentuar për të qëlluar me thikë shtetasin S. L. 41 vjeç, banues në Shkodër.

3 DREJTUES TË ALUIZNIT PROCEDIM NË GJENDJE TË LIRË

3 punonjës të legalizimeve në Shkodër dyshohen se kanë dhënë një leje legalizimi në kundërshtim me ligjet në fuqi. Mes tyre është edhe vetë drejtori i ALUIZNIT në Shkodër Ardian Dodani ipër të cilin ka nisur një procedim në gjendje të lirë.

Arrestohen në flagrancë 2 (dy) persona për “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”

1. Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër , u bë arrestimi në flagrance i shtetasit:

Vranë pensionisten në Mal të Zi arrestohen tre persona në Pukë

Policia ka arrestuar tre të rinj të cilët dyshohet se kanë vrarë një pensioniste 67-vjeçare në tentativë për ta grabitur. Të arrestuarit janë A. P., 16 vjeç, Adrijan Pjetri, 27 vjeç dhe A. P., 17 vjeç, të tre banues në fshatin Arës- Miliska, Thumane, Krujë.

DY ARRESTIME NE SHKODER

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Shkodër, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: - F. Zh. 17 vjeç, banues...

ARRESTOHET AUTORI QË QËLLOI ME BRESHËRI NË SHKODËR

Policia e Shkodres ka vene ne pranga 27 vjecarin, Eduart Docaj, i cili dyshohet si autori i ngjarjes se regjistruar mbremjen e 3 nentorit ne lagjen Danjel Matlia ne qytetin e Shhkodres.

DY AKSIDENTE NË 24 ORË NË QARKUN E SHKODRËS

Qarku I Shkodres eshte perfshire nga aksidentet gjate 24 oreve te fundit. Aksidenti I pare eshte regjistruar pasditen e se martes ne aksin rrugor Shkoder Vau Dejes, ku sipas njoftimit te policise se Shkodres behet me dije se rreth ores 17, ne segmentin rrugor Kryebushat – Vau Dejes, ne vendin e Mjede ka dale nga rruga mjeti tip Nisan me targe AA 403 KR me drejtues shtetasin A. N. 31 vjeç banues ne Vau Dejes i cili u dergua ne spitalin rajonal Shkoder ne gjendje te rende.

Humb kontrollin e mjetit që drejtonte dhe del nga rruga

Me datë 10.11.2015, rreth orës 17.00 ne segmentin rrugor Kryebushat- Vau Dejës në vendin e quajtur Mjedë ka dalë nga rruga mjeti tip Nisan...

ZJARRI SHUHET PAS 3 DITËVE, BANORËT APEL SHTETIT

Eshte shuar pas 3 ditesh aktive, vatra e zjarrit ne zonen e Vermoshit ne rrethin e Malesise se Madhe. Ka qene nderhyrja nga ajri permes helikopterit te ardhur nga Mali i zi qe ka shuar vatren ne zonen e Tamares, ndersa me heret vatra aktive ne Selce u shua nga nderhyrja e sherbimit zjarrikes te Shkodres me ane te 2 mjeteve dhe 50 forcave te ushtrise. Demet e shkaktuara kane qene te konsiderueshme ne kuroren e gjelbert ndersa dyshohet qe zjarri ka qene i qellimshem.

PROKURORIA KËRKON BURG PËRJETË PËR SOKOL MJAÇAJ

Prokuroria e Shkodrës ka kërkuar dënim me burg të përjetshëm për Sokol Mjaçaj, autorin e vrasjes së dy turistëve çek në korrikun e këtij viti.

Na ndiqni

73,557FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA