18 C
Shkoder, AL

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder – U bë arrestimi në flagrance i...

-Besnik Lushaj, vjeç 53 , me banim në Treviso Itali, lindur në Suva Reka, Kosovë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi rreth orës 15:00 ka qenë duke drejtuar automjetin tip Kia me targa ER 918 WR , i cili ka pasur pasagjer (babain) shtetasin Hysen Lyshaj vjeç 82,banues në Gjakove, Kosove.

AKSIDENT NË AKSIN LEZHË – SHKODËR

Me datë 20.10.2015 rreth orës 14.50 ne aksin Lezhe - Shkodër, vendi ‘Mbikalimi i Plezhës Bushat’ mjeti tip Pezho me targa AA 319 JN me drejtues shtetasin N.M, vjeç 50, banues ne Shkodër, është përplasur me mjetin tip Kia me targa ER 918 WR banues në Gjokove, për pasoje brenda mjetit Pezho mbeti i bllokuar shtetasi N.M i cili është nxjerre jashtë me ndihmën e zjarrfikësve, i sipërpërmenduri është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftim Paraprak – Drejtoria e Policisë së Shtetit Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër

Me datë 20.10.2015 rreth orës 08.10 në vendin e quajtur Plazh Velipojë, motoçikleta tip Dajan me targe SH 033 E, me drejtues shtetasin H.O 62 vjeç banues në plazh Velipojë, është përplasur me mjetin fugon me targe AA 586 HK me drejtues V. K. banues në Velipojë.

GRUDË E RE, SEKUESTROHEN 7 KG KANABIS

Nga specialistët e Sektorit të Narkotikëve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :

Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Pukë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-Fitim Niklekaj, vjeç 23, banues në fshatin Cernicë bashkia Tropoje.

AKSIDENT NE SHKODËR

Një aksident është regjistruar pak minuta më pare Ne qendër të qytetit të Shkodrës. Sipas informacioneve mësohet se janë përplasur një veturë me një...

31 VJEÇARI GRABITET ME ARMË, AUTORI I PAIDENTIFIKUAR

Tashmë vjedhjet në qytetin e Shkodrës nuk bëhen më vetëm natën por edhe gjatë orëve të ditës. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 7:00 një shtetas ende i paidentifikuar i ka grabitur një shtetasit E.S vjeç 31, 800 mijë lekë të vjetra. Grabitësi i cili ende nuk është identifikuar në momentin e grabitjes ka patur në dorë një armë tip pistoletë dhe nën kërcënimin e armës ka kryer këtë krim duke i marrë me dhunë shumë e parave prej 800 mijë lekëve të vjetra.

56 VJEÇARI, THER MË THIKË GRUAN DHUNON VAJZËN

Një 56 vjeçar nga qyteti i Shkodrës ka plagosur me thikë gruan, ka dhunuar vajzën duke thyer kështu urdhërin e Mbrojtjes lëshuar nga Gjykata.Sipas një njoftimi për shtyp të drejtorisë lokale të policisë, Gjergji ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës së tij 16 vjeçe dhe ka plagosur me thikë bashkëshorten.

AKSIDENT PA PASOJA NE NJEREZ NE LAGJEN SKENDERBEG

Aksidenti ka ndodhur ne orën 7:40 ne rrugën Marije Shllaku ne lagjen Skenderbeg te qytetit te Shkodrës. Fatmirësisht pa pasoja ne njerëz

SHKODËR. FINALIZOHET ME SUKSES OPERACIONI “LIQENI”

Arrestohen në flagrancë gjashtë persona, për “Tregtim dhe transportim të mallrave, që janë kontrabandë”

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA