21 C
Shkoder, AL

SITUATA E RENDIT DHE SIGURISË NË QARKUN E SHKODRËS GJATË 24 ORËVE

FOTOT INTIME NË INTERNET, ARRESTOHET 25 VJEÇARI. Një 25-vjeçar nga Malësia e Madhe është prangosur në qytetin e Shkodrës pasi përndiqte ish-të dashurën e tij 21-vjeçare.Ardit Gavoceja kërcënonte ish-të dashurën e tij me iniciale Gj. D, studente nga Puka, se do i hidhte foto intime në internet nëse ajo refuzonte të takohej me të. Kjo e fundit ka bërë denoncimin në polici ku blutë e Shkodrës bënë të mundur arrestimin e 25-vjeçarit.

ANA E MALIT, GJËNDET E DJEGUR MAKINA

NUK DIHEN AUTORËT, POLICIA HEDH DYSHIME QË MJETI PA TARGA ËSHTË PËRDORUR PËR KRIME. I kane vene flaken dhe jane larguar me pas ne drejtim te paditur. Kjo ka qene ngjarja e regjistruar mesnatën e se enjtes ne Komunën Ana e Malit ne Qarkun e Shkodrës.

LIROHET NAIM DYLI, GJYKATA VENDOS “DETYRIM PARAQITJE”

BABAI I EGLISONIT DO TË SHKOJË TEK DJALI I TIJ 7-VJEÇAR PAS LIRIMIT NGA GJYKATA. Naim Dyli fiton lirinë. 37-vjeçari do të shkojë tek djali i tij, Eglisoni 7-vjeçar. Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Naim Dylin i cili të enjten e javës së kalaur rilidhir energjinë elektrike për t’i shpëtuar jetën të birit sepse kishte nevojë për pompën e oksigjenit që në gjuhën mjekësore quhet aparati aerosol dhe funksionon me korent.

TAFILI NGA BURGU, KREU DISA VRASJE ME POROSI

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako tha në një deklaratë për mediat se pjesë e këtij grupi janë edhe dy persona nga Tiranë të shpallur në kërkim. A.O 50 vjeç banues në Tiranë, i dënuar më parë armëmbajtje pa leje dhe trafik të lëndës narkotike dhe H.Z, pa precedentë penale.  

RENDI GJATË 24 ORËVE NË QARKUN E SHKODRËS

BLUTË E SHKODRËS NISIN PROÇEDIMET PENALE, NË KËRKIM AUTORËT.

GODITJA ME MJETE TË FORTA E 67 VJEÇARIT, NDËRRON JETË NË SPITAL

Në vijim të komunikatës datë 17.02.2015 për vepren penale « Plagosje e rëndë me dashje me pasojë vdekjen” u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim me Nr.Extra datë 17.02.2015 si dhe u bë ekzekutimi i Urdhër ndalimi i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkoder datë 18.02.2015 për shtetasin B P vjec 34, banues lagje « Tom Kola » qytet Shkoder, pasi me datë 17.02.2015 në ora 19.40 në qytet Shkoder, ne nje rrugice ne lagje « Mar Lula » ka goditur me mjete të forta në kokë duke i shkaktuar vdekjen e shtetasit Nikoll Jakaj vjec67, banues lagje « Mar Lula ». Nenit 88/2 të K. Penal.

AKSIDENTI I GAZETARIT PEKA, DREJTUESI I MJETIT ISHTE I DEHUR

POLICIA E TIRANËS ARRESTON EMILJANO PELUSHIN SI SHKAKTAR TË AKSIDENTIT. Në hyrje të autostradës Tiranë-Elbasan pranë Mulletit ku ndodhi aksidenti që i mori jetën Fleura Kolës, shpejtësia maksimale me të cilën duhet të udhëtojnë automjetet është 30 kilometër në orë. Por drejtuesi i Audit që përplasi makinën Benz CLS të gazetarit Çim Peka ku udhëtonte dhe vajza e ish-ambasadorit në Romë Kola, e ka anashkaluar totalisht tabelën që përcaktonte kufirin e shpejtësisë, duke ecur me 80 kilometër në orë.

AKSIDENTI, PËRPLASEN TRE MJETE TEK HARKU I BËRDICËS

NGJARJA U REGJISTRUA RRETH ORËS 16:00, PËRPLASJA FATMIRËSISHT PA VIKTIMA. Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 16 ne dalje të qytetit të Shkodrës.

SHKODËR – VELIPOJË, AKSIDENTOHET 70 VJEÇARI

SITUATA E RENDIT DHE SIGURISË GJATË 24 ORËVE NË SHKODËR.

VËNIA E TRITOLIT, HETIMET SHKOJNË DREJT ADMIT TAFILIT

DYSHOHET SE ALFRED QEFALIA DHE KRITI PINE MERRNIN URDHRA NGA BURGU. Alfred Qefalia dhe Kristi Pine, të dyshuar nga policia si vrasës me pagesë mendohet të kenë kryer një sërë atentatesh në Kryeqytet

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA