16 C
Shkoder, AL

DROGË NË BURGUN E FUSHË-KRUJËS,ISHTE FSHEHUR TEK DUSHET

Drogë në burgun e Fushë-Krujës,ishte fshehur tek dushet

“MOS NXITONI, RESPEKTONI JETËN, MOS HARRONI QË: DIKUSH JU DO!”

Policia Shqiptare dhe ajo e Kosovës gjatë një patrullimi të përbashkët në rrugën e Kombit i kanë bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të tregohen të kujdesshëm duke zbatuar rregullat e qarkullimit rrugor.

GJYKATA E DURRËSIT LIRON TURKUN E ARRESTUAR PËR TERRORIZËM

Gjykata e Durrësit liron turkun e arrestuar për terrorizëm

KAPEN AUTORËT E 6 VJEDHJEVE, SHMANGET KONFLIKTI

Kapen autorët e 6 vjedhjeve; shmanget konflikti

SHQIPTARI ARRATISET NGA PARABURGIMI, POR KAPET NGA POLICIA

arratisen nga komisariati pas arrestimit. Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnatës në lagjen “Neos Kosmos” në Athinë, Greqi.

TRANSPORTUAN 33 TON CIGARE KONTRABANDË, ARRESTOHEN DY SHQIPTARËT

Transportuan 33 ton cigare kontrabandë mes Europës, arrestohen dy shqiptarët

DY SHQIPTAR DHE NJË GREK KAPEN ME 44 KG KANABIS

Dy shqiptar dhe një grek kapen me 44 kg kanabis

OPERACIONI “BOASTER”, NE PRANGA EDHE NJE TJETER SHQIPTAR

Edhe një tjetër i ri është vënë në prangat e policisë, pasi është i kërkuar nga drejtësia italiane për trafik të lëndëve narkotike.

TRAFIKU I DROGËS, QENDËR E PËRBASHKËT PËR SHKËMBIM INFORMACIONI ME ITALINË

Analizat e përbashkëta të riskut, ndarja në kohë reale e informacionit dhe ngritja e qendrës së përbashkët trepalëshe për shkëmbim informacioni janë synimi i mëtejshëm i policisë shqiptare me Guardia di Finanza. Kreu i policisë së shtetit, Ardi Veliu është takuar me delegacionin e lartë të Guardia di Finanza-s të kryesuar nga gjenerali Vito Augelli, komandant i Guardia di Finanza-s i Rajonit të Pulias.

ZJARRI DJEG 5 HA PISHA E DRURË FRUTORË

Zjarr në Memaliaj,digjen rreth 5 ha pisha e drurë frutorë

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA