22 C
Shkoder, AL

Filloi proçedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen :

N. D. vjeç 42, banuese në Shkodër, me profesion mesuese e lëndëve Gjuhë Letersi në shkollen « Gjon Ndoci » Bushat bashkia Vau Dejes.

MBYTET VARKA, HUMBET JETËN PESHKATARI

Një varkë peshkimi është mbytur mbrëmjen e se msrkures rreth orës 20:20 në Lumin Buna. Ngjarja ka ndodhur pranë ishullit të Dailanit në bregun e lumit Buna. Në varkën e mbytur gjendeshin dy pershkatarë, ku njëri prej tyre është mbytur, ndërsa një tjetër ka arritur të shpëtojë.

Arrestohen në flagrancë: 4 (katër) persona për vepra të ndryshme penale

1- Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder , u bë arrestimi në flagrance i shtetasit: - Robert Qarraj 28 vjeç, banues në fshatin Mali Jushit, bashkia Vau Dejës. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka ushtruar dhunë fizike duke i shkaktuar dëmtime në kokë dhe në trup, bashkëshortes së tij shtetases A. Q.

MBYTET VARKA ME DY PESHKATARË NË LUMIN BUNA

Një varkë me dy peshkatarë në të është mbytur mbrëmjen e sotme në lumin Buna në Shkodër. Sipas të dhënave të para, njëri prej peshkatarëve ka shpëtuar, ndërsa nuk dihet ende fati i tjetri. Mësohet se peshkatari që ka arritur të shpëtojë është 60 vjeç. Policia dhe banorë të shumtë janë mbledhur pranë lumit Buna, ndërsa pritet edhe ndërhyrja e polumbarëve.

Njoftim për Shtyp nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër

1. Filloi Procedimi Penal dhe shpallet në kërkim “Për rilidhje dhe vjedhje të energjisë elektrike” U bë shpallja në kërkim e shtetasit:

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder – U bë arrestimi në flagrance i...

-Besnik Lushaj, vjeç 53 , me banim në Treviso Itali, lindur në Suva Reka, Kosovë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi rreth orës 15:00 ka qenë duke drejtuar automjetin tip Kia me targa ER 918 WR , i cili ka pasur pasagjer (babain) shtetasin Hysen Lyshaj vjeç 82,banues në Gjakove, Kosove.

AKSIDENT NË AKSIN LEZHË – SHKODËR

Me datë 20.10.2015 rreth orës 14.50 ne aksin Lezhe - Shkodër, vendi ‘Mbikalimi i Plezhës Bushat’ mjeti tip Pezho me targa AA 319 JN me drejtues shtetasin N.M, vjeç 50, banues ne Shkodër, është përplasur me mjetin tip Kia me targa ER 918 WR banues në Gjokove, për pasoje brenda mjetit Pezho mbeti i bllokuar shtetasi N.M i cili është nxjerre jashtë me ndihmën e zjarrfikësve, i sipërpërmenduri është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftim Paraprak – Drejtoria e Policisë së Shtetit Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër

Me datë 20.10.2015 rreth orës 08.10 në vendin e quajtur Plazh Velipojë, motoçikleta tip Dajan me targe SH 033 E, me drejtues shtetasin H.O 62 vjeç banues në plazh Velipojë, është përplasur me mjetin fugon me targe AA 586 HK me drejtues V. K. banues në Velipojë.

GRUDË E RE, SEKUESTROHEN 7 KG KANABIS

Nga specialistët e Sektorit të Narkotikëve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :

Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Pukë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-Fitim Niklekaj, vjeç 23, banues në fshatin Cernicë bashkia Tropoje.

Na ndiqni

75,247FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA