ME ARMË NË ‘JEEP’, ARRESTOHEN 3 SHQIPTARË NË IRLANDË

Me armë në ‘Jeep’, arrestohen 3 shqiptarë në Irlandë.

GRIS PASAPORTËN PËR TË ‘MASHTRUAR’ POLICËT, ARRESTOHET TRAFIKANTI SHQIPTAR

Gris pasaportën për të ‘mashtruar’ policët, arrestohet trafikanti shqiptar

KAPEN SHQIPTARËT NË ANGLI, KISHIN KTHYER SHTËPINË NË ‘PARCELË KANABISI’

Kapen shqiptarët në Angli, kishin kthyer shtëpinë në ‘parcelë kanabisi’.

ARRESTOHET NJE I SHUMË KËRKUAR NGA POLICIA

Arrestohet vlonjati i shumë kërkuar nga policia

NGA USHTRIA TEK GRUPET KRIMINALE, LISTA E ISH-KOMANDOVE TË PËRFSHIRË NË KRIME

Nga ushtria tek grupet kriminale, lista e ish-komandove të përfshirë në krime

HUMB JETËN FOSHNJA 2-MUAJSHE NË QSUT, POLICIA NIS HETIMET

Humb jetën foshnja 2-muajshe në QSUT, policia nis hetimet

SHERR ME THIKA MES DISA PERSONAVE, PLAGOSEN DY TË RINJ

Sherr me thika mes disa personave, plagosen dy të rinj

SHKODËR, VIJON DORËZIMI I ARMËVE

 Në Qarkun e Shkodrës vijon dorëzimi vullnetar i armëve. Sipas njoftimit të bluve të Shkodrës behet me dije se Janë dorëzuar nga banorët 3 armë zjarri, konkretisht: Në Komisariatin e Policisë Shkodër 1 armë.

VRANË GJYSHEN, 23 DHE 20 VITE BURG DY AUTORËVE

 Gjykata e shkallës së parë në Shkodër ka dënuar me 23 vite burg Xhoana Hilën e akuzuar për vrasjen e gjyshes së saj Angje Hila dhe 20 vite burg për Erando Qatipin ish të dashurin e Xhoanës që po ashtu akuzohet si bashkëpunëtor në këtë krim të rëndë.

FAST AND FURIOUS NË TIRANË, PEZULLOHEN 41 PATENTA

Nëse në kontrollet e mëparshme, mosvënia e rripit të sigurimit dhe përdorimi i celularit në timon kanë kryesuar numrin e shkeljeve në qarkullimin rrugor, këtë fundjavë policia është fokusuar tek shpejtësia tej normave të lejuara.

BOTA