13 C
Shkoder, AL

SITUATA E RENDIT DHE E SIGURISË NË QARKUN E SHKODRËS

VODHËN SINJALISTIKËN, 4 PERSONA NË PRANGA. 

RIKTHEHEN VJEDHJET, NË DAJÇ GRABITEN 4500 EURO

NGJARJA ËSHTË REGJISTRUAR GJATË DITËS SË DJESHME NË FSHATIN SUKA-DAJÇ. Banesa e një të moshuari në Shkodër ka rënë pre e vjedhjes.

AKSIDENT NE LAGJEN SKENDERBEG

Përplaset një autoveturë e tipit Renault me targe AA 367 CI si dhe një autoveturë e tipit Volkswagen me targe AA 234 CX. Si...

BELGJIKA KËRKON ARRESTIMIN E MARK FRROKUT

MBI TË RËNDON AKUZA E VRASJES PËR NJË NGJARJE TË NDODHUR NË MARS 1999. Prokuroria e Përgjithshme konfirmon kërkesën e shtetit belg për arrestimin e deputetit Mark Frroku nën akuzën e vrasjes.Kërkesa nga Interpol Belgjika i është dorëzuar Interpol Tiranës dhe kjo e fundit e ka dorëzuar pranë Prokurorisë së Përgjithshme.

ARRESTOHEN DY DEPUTETËT, TOM DOSHI DHE MARK FRROKU

REAGOJNË AVOKATËT MBROJTËS : DO TI DREJTOHEMI GJYKATËS SË LARTË PËR LIRIMIN. Pas votimit në Kuvend, ku jepet autorizimi për prokurorinë për arrestimin e deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, policia ka ekzekutuar urdhër ndalimin për dy deputetët. Me urdhër të Prokurorit të përgjithshëm, fillimisht u arrestua Mark Frroku, në zonën e Kombinatit në ambientet e një biznesi të tij.

ITALI SHKATËRROHET CELULA EKSTREMISTE, NË PRANGA EDHE SHQIPTAR

ARRESTIMET U KRYEN MËNGJESIN E SOTËM NË PROVINCËN E TORINOS, ITALI  POR DHE NË KAVAJË TË SHQIPËRISË. Autoritetet italine kanë shkatërruar një celulë të islamikëve ekstremistë  e ngarkuar me rekrutimin e luftëtarëve për të luftuar në Siri.

MALËSI E MADHE, GJËNDET KUFOMA PAS 7 MUAJSH

BËHET FJALË PËR 38-VJEÇARIN ARBEN LAJÇAN NGA HOTI I MALËSISË SË MADHE. Prej shtatë muajsh familja e kishte denoncuar të zhdukur, ndërsa mëngjesin e kësaj të shtune shpresat e tyre për ta gjetur gjallë janë shuar,

ZJARRFIKËSJA DHE AMBULANCA SKANË KU KALOJNË

RRUGËT E NGUSHTA DHE PARKIMET, RASTET E ZJARRIT MUND TË KENË PASOJA FATALE. Nje tjetër rast zjarri ne qytetin e Shkodrës por fatmiresisht pa deme material apo ne njerëz ka ndodhur kete te hene ne lagjen “Vojo Kushi” ne qytetin e Shkodres.

GJENDET I VDEKUR 72 VJEÇARI, DYSHOHET PËR VRASJE

LEKË JAKU U GJET ME KËMBËT E DUART I LIDHUR NË BANESËN E TIJ NË GANJOLLË. Një 72 vjeç është gjetur i vdekur mëngjesin e së hënes. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Ganjollë të Komunës Guri Zi.

KUFIRI SHQIPËRI – MALI I ZI, NDALOHEN 81 KLANDESTINË

KALNDESTINËT PO TENTONIN TË KALONIN ILEGALISHT DREJT VENDEVE TË BASHKIMIT EUROPIAN. Policia e Shkodrës ka ndaluar 81 klandestinë nga vendet e Lindjes së Mesme të cilët kishin hyrë ilegalisht.

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA