29 C
Shkoder, AL

AKSIDENT NË SHKODËR- KOPLIK , NJË I PLAGOSUR

NË GJËNDJE TË RËNDË 34 VJEÇARI, ARRESTOHET AUTORI I AUTOMJETIT. Një 34 vjecar ndodhet në gjendje kritike për shkak të një aksidenti rrugor të ndodhur në aksin Shkodër- Koplik.

OPERACIONI PER ARRESTIMIN E SOKOL MJAÇAJ

Operacioni per arrestimin e 20 vjecarit Sokol Mjacaj, polica kontrollon godinen e shkolles po pa rezultat. Efektivet e policise, po bejne kontroll ne te...

ASGJESOHEN 6138 BIMË KANABIS SATIVA

POLICIA E SHKODRES AKSIONE INTENSIVE NË KAPJEN E AUTORËVE. Një sasi prej 6138 bimë narkotike të llojit kanabis sativa janë asgjësuar ditën e sotme në vende të ndryshme në qytetin e Shkodrës.Burime nga policia bëjnë me dije se në vendin e quajtur Kroi i Dervishajve në fshatin Mazrek, komuna Gur i Zi, janë gjetur dhe asgjësuar 14 parcela me 1030 rrënjë bimë narkotike, ndërsa në vendin e quajtur Lejthizë, në fshatin Palaj komuna Shosh janë gjetur dhe asgjësuar 3 parcela me 4300 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa.

SHKENDIJA ELEKTRIKE, PANIK NË POLIKLINIKË

FLAKËT E ZJARRIT NEUTRALIZOHEN NGA ZJARRFIKËSIT.

VRASJA E TURISTËVE ÇEK, JEHONË NDËRKOMBËTARE

MEDIAT MË PRESTIGJOZE I KUSHTOJNË VËMËNDJE NGJARJES TRAGJIKE. “Në malet e Shqipërisë u grabitën dhe u vranë dy turistë çekë”. Ky është titulli që të gjitha mediat  ndërkombëtare, duke përfshirë edhe ato çeke e kanë pasqyruar lajmin e vrasjes së turistëvë në Dukagjin. Prestigjozja britanike Daylimail shkruan se dy turistë çekë u vranë në malet e Shqipërsë, ndërsa autorët për të fshehur krimin e kanë rrokullisur makinën që ngjarja të dukej si aksident.

“MALLKIMI” I TURISTËVE ÇEK NË VERI TË SHQIPËRISË

5 TË VDEKUR NË DY VITET E FUNDIT, ENDE E PAZBARDHUR NGJARJA E 2001. Çekët duke se i ndjek “mallkimi” kur vijnë për të eksploruar në tokën shqiptare. Në dy vitet e fundit 5 turistë çekë kanë humbur jetën në vendin tonë. Ja çekët që kanë humbur jetën në Shqipëri në 2 vitet e fundit 1 Qershor 2014- turisti çek David Polack vdes në Dukagjin pasi makina e tij bie aksidentalisht në greminë 15 gusht 2014 -turistja çeke 26 vjeçare Martina Mala plagoset në një local në plazhin e Velipojës.

ÇIPA: 30 MIJË EURO PËR ÇDO INFORMACION

VRASJA E TURISTËVE ÇEKË, POLICIA NË NDJEKJE TË AUTORËVE. Policia e shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve duke ofruar 30 mijë euro shpërblim per cdo informacion per vendodhjen e autoreve te ngjarjes se rende te prekalit.keshtu u shpreh drejtori I pergjithshem I krimit te organizuar dhe krimet e renda Ardian Çipa ne nje deklarate per mediat.

“PËRSHËNDETJA NGA BALLKANI” QË I MORI JETËN

ÇIFTI ÇEK QË PËRFUNDOI PUSHIMET ME TRAGJEDI, NJË KËMBANË E FORTË ALARMI. Vetëm dy ditë para se të vriteshin, çifti nga Çekia Michal Svatos dhe Anna Kosinova kishin publikuar në faqen e tyre ne Facebook një album të titulluar “Përshëndetje nga Ballkani”. Për këtë album ata kishin zgjedhur fotot më të bukura nga udhëtimi i tyre turistik në Malësitë e Shkodrës dhe plazhin e Rrjollit.  Në fillim, çifti çek ka udhëtuar drejt plazhit të Rrjollit në Velipojë ku kanë publikuar dhe foto nga bukuritë e kësaj zone.  Më pas, ata janë nisur drejt zonës së Vermoshit, për të përfunduar në zonën e Dukagjinit, që për fat të keq rezultoi me udhëtimin e tyre të fundit. 

HETIMET PËR NGJARJEN NË PREKAL, DYSHOHET PËR 4 PERSONA

BLUTË E SHKODRËS VIJOJNË PUNËN PËR ZBARDHJEN E PLOTË TË NGJARJES. Hetimet për ngjarjen e Dukagjinit kanë vazhduar edhe gjatë orëve të para të së shtunës. Siç njoftohet, dy turistët ishin nisur me automjetin e tyre tip fouristradë me targa 4P89798 nga fshati Prekal i Dukagjinit, ku ndodhet një kamping me turist çekë, për në drejtim të Shkodrës.

EKZEKUTOHEN TURISTËT ÇEK NË PREKAL

TURISTËT PO UDHËTONIN NË DREJTIM TË SHKODRËS NGA PREKALI. Dy turistë çekë janë vrarë dhe më pas janë hedhur në greminë bashkë me mjetin e tyre në zonën e Dukagjinit. Fillimisht u fol për një aksident të tyre, por burime të policisë dhe Prokurorisë së Shkodrës tregojnë se, persona ende të paidentifikuar i kanë vrarë ata.Turistët ndodheshin në një kamping në fshatin Prekal të Dukagjinit. Ata janë vrarë sapo ishin nisur nga Prekali në drejtim të Shkodrës me një automjet tip fuoristradë.

Na ndiqni

76,088FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA