ALARMI I BRITANISË SË MADHE: SHQIPTARËT JANË EMIGRANTËT MË TË SHUMTË ILEGALË

Alarmi i Britanisë së Madhe: Shqiptarët janë emigrantët më të shumtë ilegalë

KAPET SASI E MADHE DROGE, DYSHOHET SE ISHTE NISUR NGA SHQIPËRIA

Kapet tjetër sasi e madhe droge , dyshohet se ishte nisur nga Shqipëria

KAPEN 128 KG KANABIS NË PRANGA NJË SHQIPTAR E NJË GREK

Kapen 128 kg kanabis në pranga një shqiptar e një grek

HIDHET NGA KATI I SHTATË; HUMB JETËN 35-VJEÇARJA

Hidhet nga kati i shtatë; humb jetën 35-vjeçarja

KAPET ME 38 KG MARIJUANË, PRANGA 28 VJEÇARIT SHQIPTAR

Kapet me 38 kg marijuanë, pranga 28 vjeçarit shqiptar

PROSTITUCIONI, MBETEN NË BURG 4 TAKSITËT DHE 2 FEMRAT TUTORE

Prostitucioni, mbeten në burg 4 taksitët dhe 2 femrat tutore

VDES NJË FOSHNJE GJATË LINDJES,PRINDËRIT FAJËSOJNË MJEKEN.NIS HETIMI PËR MJEKEN GJINEKOLOGE

Vdes një foshnje gjatë lindjes,prindërit fajësojnë mjeken. Nis hetimi për mjeken gjinekologe.

PARANDALOHET NJË MASAKËR ME ARMË ,NE PRANGA BABË E BIR

Parandalohet një masakër me armë , ne pranga babë e bir

“LUFTË” MES KUSHËRINJSH PËR ZHAVORRIN E DRINIT, PLAGOSET 18-VJEÇARI

Një konflikt mes kushërinjsh në Dibër ka degjeruar deri në përdorimin e armëve të zjarrit, duke lënë të plagosur një 18 vjeçar.

TRAFIKONIN KLANDESTINË, GODITET GRUPI KRIMINAL

Prokuroria për Krime të Rënda ka zbuluar një grup kriminal që merrej me kalimin e klandestinëve prej Lindjes së Mesme nga territori shqiptar për në Kosovë, e më tej, me destinacion final Austrinë dhe Gjermaninë.

BOTA