23 C
Shkoder, AL

MAZREK, SEKURESTROHEN BIMË KANABIS SATIVA

BLUTË E SHKODRËS ZBULOJNË SERËN MES PYLLËZIMIT. Blutw e Shhkodrws kanw nisur procedimin penal Pa autor, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në Fshatin Mazrek-Gur i Zi -Shkodër në lidhje me kultivimin e bimëve narkotike është bërë e mundur gjetja në mes të pyllëzimit e një sere me përmasat 1.2x2.4 metra e me lartësi 35 cm ku ndodheshin te kultivuar 1068(një mijë e gjashtëdhjetë e tetë) kubikë të mbjedha me nga 3(tre) bimë për çdo kubik me gjatesi 5-7cm si ajo e bimës narkotike canabis Sativa .

TOM DOSHI SËRISH NË PROKURORI PËR PROVA TË REJA

DEPUTETI SHKODRAN DEKLARON SE ORGANI I AKUZËS KA MATERIALE TË BOLLSHME. Deputeti shkodran Tom Doshi, pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda ka deklaruar se ngjarja është e vërtetë dhe se prokuroria ka materiale të bollshme për të punuar. “Hetimet vazhdojnë dhe prokuroria ka material të bollshëm për të punuar. Ajo që ka rëndësi është se ngjarja është e vërtetë. Provat që kam dorëzuar në Prokurori janë sekret hetimor.”

DEDAJ, ARRESTOHET 15 VJEÇARI AKSIDENTOI ME ZETOR BASHKËMOSHATARIN

NGJARJA NË NJË ARË NË MALËSINË E MADHE, HUMB JETËN 13 VJEÇARI. Një 15 vjeçar është arrestuar nga policia pasi duke drejtuar mjetin Zetor pa targa ka aka humbur kontrollin dhe për pasojë ka gjetur vdekjen një 13 vjeçar, pasagjer me të.

AKSIDENT TEK URA E BARDHAJVE, 2 TË VDEKUR E 3 TË PLAGOSUR

FOURISTRADA ME 5 PERSONAT KA RËNË NË NJË KANAL 12 METRA POSHTË. Një aksident i rëndë rrugor është shënuar në orët e para të mëngjesit të së martes. 2 persona kanë gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa 3 të tjerë janë plagosur. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e trenit përballë urës së Bardhajve, territor i Komunës Rrethina. Një fouristradë me 5 persona brenda ka dalë jashtë rrugës dhe ka përfunduar në një kanal rreth 12 metra poshtë.

ISH KREU I ALUIZNIT BESNIK KASTRATI SËRISH NË GJYKIM

DOSJA E ISH ZYRTARËVE ËSHTË DËRGUAR SËRISH PËR GJYKIM NGA ORGANI I AKUZËS Ish-kreu I ALUIZNI-t të Shkodrës Besnik Kastrati dhe ish-përgjegjësi I këtij institucioni Rudi Beci janë dërguar për gjykim për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” pas përfundimit të hetimeve nga Prokuroria e Shkodrës.

NJË ÇANTË E DYSHIMTË NË SHKODËR, ALARM I RREMË PËR BOMBË

SHQIPËRIA NËN ETHET E FRIKËS DHE TERRORIT, NË TIRANË 3 ALARME, 1 NË DURRËS. Në qytetin e Shkodrës një çantë e dyshimtë ka alarmuar policinë e shtetit por edhe banorët e zonës përreth. Rreth orës 13 e 30, një catnë e dyshimtë është parë pranë stolave në pedonalen Kolë Idromeno, cka ka alarmuar qytetarët të cilët kanë qënë ato të cilët kanë lajmëruar policinë.

TOM DOSHI PËR TË 6-tën HERË NË PROKURORI

DEPUTETI I SHKODRËS DEKLARON SE PO HETOHET ME DY STANDARTE. Për të gjashtën herë në Prokurori. Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi mbërriti në organin e akuzës në orën 13.00 në lidhje me hetimet e nisura ndaj tij për atentatin që ai pretendon.

DËSHMIA NË PROKURORI, BALLAFAQOHEN DOSHI – BAMI

BURIME PRANË PROKURORISË BËJNË ME DIJE SE DEPUTETI NUK KA NDRYSHUAR DËSHMINË. Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda u paraqitën për tu ballafaquar Durim Bami dhe Tom Doshi në lidhje me dëshmitë që ata kanë dhënë më parë në Prokurori.

NGJARJA NË KRYEBUSHAT, BURG PA AFAT TË AKUZUARVE

MIRSAD ALETI E TONI TOMA AKUZOHEN PËR PLAGOSJE DHE VRASJEN E ELSA TUSHA. Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” ndaj dy shtetasve Mirsad Aleti dhe Toni Toma, të akuzuar për vrasjen e vajzës 19 vjeçare Elsa Tusha, ngjarje e ndodhur në Kryebushat në orët e mbrëmjes të 7 marsit. Në atë ngjarje mbetën të plagosur edhe dy shtetas të tjerë, Selim behari dhe Paulin Ndoj.

PLAGOSJA E 16 VJEÇARIT NË GRUDË, ARRESTOHET AUTORI

BLUTË E SHKODRËS ARRESTOJNË ADOLESHENTIN, NGJARJA NGA PAKUJDESIA. Blutë e Shkodrës kane bere te mundur arrestimin e 16 vjeçarit, i cili ka qëlluar me arme zjarri bashkëmoshatarin e tij gjate mengjesit te sotëm ne fshatin Grude e Re.

Na ndiqni

75,506FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA