26 C
Shkoder, AL

Arrestime në flagrancë për “Prodhim shitje të lëndëve narkotike”,

dhe aksidentohet një këmbësor, nga një mjet në lëvizje. 1.Nga specialistët e Sektorit të Narkotikëve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit : -Kole Neziraj, vjeç 64, banues në Golem,

NGJARJA NË STAJKË, ARRESTOHET NJË SHTETAS

Nga Sektori i Krimeve të Rënda, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë ndalimi i shtetasit:

SHKODER, DIGJET AUTOMJETI NE LEVIZJE

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje e sipër. Rreth orës 08.00 të mëngjesit të se premtes , në vendin e quajtur Parrucë ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht makina tip Ford Focus. Automjeti drejtohej nga V.M., banuese në Shkodër, e cila sapo ka pikasur flakët ka dalë nga mjeti pa pësuar dëmtime.

VRASJA NË SHKODËR, ATENTAT NDAJ LUIGJ GJERGJIT

Nje tjeter ngjarje e rende me pasoje vrasje ka ndodhur serish ne qarkun Shkoder.Ekzekutohet në pritë një person në Bushat bashkise Vau-Dejes. Rreth orës 02.15 pas mesnate në fshatin Stajkë të Bushatit, është vrarë me armë zjarri automatik Luigj Gjergji, 24 vjeç, banues në fshatin Pistull, të Hajmelit.

ARRESTOHET 25 VJEÇARI, IU SEKUESTRUA NJË ARMË ZJARRI

Shkodër-Arrestohet në flagrancë një person për « Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake » Nga Specialistet për Krimet, në Komisariatin e Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit : Eduard Gjergjvata, vjeç 25, banues në Fshatin Rranxa, Njësia Administrative Bushat, Bashkia Vau-Dejës, Shkodër.

Arrestime në flagrancë për “Prodhim shitje të lëndëve narkotike”

"Dhunë në familje" dhe "Shkatërrim i pronës" 1.Nga specialistët e Sektorit të Narkotikëve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :
Demush Pemaj, vjeç 18, banues në Pukë.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë, sepse gjatë kontrollit të ushtruar nga forcat e policisë, në çanën e dorës (borset), i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësin e provës materiale lëndë bimor me erë dhe karakteristika si ajo e lëndës narkotike mariuanë, ku ishte e ndare në katër doza.

SHKODËR ARRESTOHEN NË FLAGRANCË 4 PERSONA

"Kundërshtimi me dhunë në bashkëpunim i punonjësit të rendit" si dhe  "Mbajtje e armeve të ftohta"Nga Specialistet për Krimet, në Komisariatin e Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë për shtetasit :

DIGJET GODINA E KOMUNËS VIG MNELË

Godina e komunes Vig mnele eshte perfshire nga flaket e me konkretisht zyra e finances. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 18. Dyshohet te jene djegur disa dekumente. Policia ka mberritur ne vendngjarje dhe po heton per kete ngjarje te pazakonte.

BANORËT NË OBLIKË NJË NATË MES FRIKËS DHE ANKTHIT

Frikë, ankth dhe një natë pa gjumë e të trazuar kanë përjetuar banorët e fshatit Oblikë por edhe fshtatrave të tjerë në Anën e Malit. Një natë që ishte e mbushur me të shtëna, armësh, shkëmbim zjarri, hedhje të gazit lotsjellës apo edhe shpërthime nga granatat e lëndët plasëse. I gjithë aksioni deri në ekzekutimin e Ruzhdi Arishtës nga forcat RENEA ngjau si një skenë filmi.

5 ORË ZGJATI EKSPERTIZA NË BANESËN E RUZHDI ARISHTËS

5 orë i është dashur ekspertëve për të bërë të gjitha hetimet në shtëpinë ku e Ruzhdi Arishtës, autorit të ngjarjes së rëndë në fshatin Oblikë në Anën e Malit ku u plagos Besar Sherbela dhe humbi jetën komandanti i FNSH Simon Gjeta.

Na ndiqni

77,261FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA