28 C
Shkoder, AL

NGJARJA NË KRYEBUSHAT, BURG PA AFAT TË AKUZUARVE

MIRSAD ALETI E TONI TOMA AKUZOHEN PËR PLAGOSJE DHE VRASJEN E ELSA TUSHA. Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” ndaj dy shtetasve Mirsad Aleti dhe Toni Toma, të akuzuar për vrasjen e vajzës 19 vjeçare Elsa Tusha, ngjarje e ndodhur në Kryebushat në orët e mbrëmjes të 7 marsit. Në atë ngjarje mbetën të plagosur edhe dy shtetas të tjerë, Selim behari dhe Paulin Ndoj.

PLAGOSJA E 16 VJEÇARIT NË GRUDË, ARRESTOHET AUTORI

BLUTË E SHKODRËS ARRESTOJNË ADOLESHENTIN, NGJARJA NGA PAKUJDESIA. Blutë e Shkodrës kane bere te mundur arrestimin e 16 vjeçarit, i cili ka qëlluar me arme zjarri bashkëmoshatarin e tij gjate mengjesit te sotëm ne fshatin Grude e Re.

KALIMI I PALIGJSHËM I KUFIRIT, POLICIA ARRESTON 2 SHTETAS

BLUTË E SHKODRËS KANË ARRESTUAR SHTETASIT QË NDIHMUAN SIRIANËT. Blute e Shkodres kane vene ne pranga 2 shtetas nga qarku I Shkodres te cilet kane ndihmuar shtetasit siriane ne tentative per te kaluar ilegalisht kufirin mes shqiperise dhe Malit te Zi.

PLAGOSET 16 VJEÇARI, NË GJENDJE TË RËNDË PËR JETËN

NGJARJA NË GRUDË TË RE, ENDE NUK DIHEN AUTORËT E PLAGOSJES SË K.N .Një 16 vjeçar me inicialet K.N është plagosur dhe ndodhet në gjëndjë të rëndë për jetën.

11 VITE PAS 9 JANARIT, ARRESTOHET NË ITALI SKAFISTI

AI ISHTE NË KËRKIM NDËRKOMBËTAR QË NGA VITI 2005, AI U ARRESTUA NË PERUXHIA. 11 vjet nga tragjedia e 9 Janarit, një nga përgjegjësit kryesorë të kësaj tragjedie, skafisti shqiptar Viron Robaj ka lënë qelinë e Peruxhias për tu ekstraduar drejt Shqipërisë, ku dhe do të vuajë dënimin me 25 vite burg dhënë nga Gjykata e Vlorës.Skafisti shqiptar Viron Robaj ishte arrestuar më herët nga Guardia di Finanza e Perugias. Ai ishte në kërkim ndërkombëtar që prej 2005.

NGJARJA NË KRYEBUSHAT, POLICIA ARRESTON 3 SHTETAS

SIPAS POLICISË GJITHÇKA KA NISUR SI NJË SHERR BANAL MES TË RINJVE. Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës, si të dyshuar për vrasjen e 20-vjeçares Elsa Tusha në Kryebushat dhe plagosjen e Paulin Ndoj dhe Selim Aletit.

HANI I HOTIT, ARRESTOHEN 53 SIRIANË

BLUTË E SHKODRËS BËJNË ME DIJE SE KETO SHTETAS PO KALONIN ILEGALISHT NË MALIN E ZI. Policia e kufirit dhe migracionit në bashkëpunim me atë të rendit, kanë arrestuar ne doganen e hanit te hotit ne rrethin e malesise se madhe 53 shtetas, te huaj te cilet po tentonin te kalonin ilegalisht kufirin mes shqiperise dhe malit te zi. Sipas burimeve te policise se shkodres behet me dije se shtetasit e arrestuar jane nga siria, ku kane hyre ne token shqiptare nepermjet pikes se kalimit kufitar te kakavijes ne gjirokaster, dhe kane synuar qe te shkojne drejt vendeve te europes nepermjet kalimit tranzit ne malin e zi.

BAMI NË PROKURORI: KA EDHE NJË VIDEO TJETËR

BURIME PRANË PROKURORISË BËJNË ME DIJE SE SHUMË SHPEJT PRITET PUBLIKIMI. Ekziston një video e dytë në të cilën shfaqet rrëfimi i Durim Bamit, përpara Tom Doshit, regjistruar në ambientet e zyrës së deputetit të Shkodrës, ish- pjestar i grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

VRASJA NË KRYEBUSHAT, POLICIA ARRESTON NJË 31 VJEÇAR

SIPAS POLICISË SË SHKODRËS NË PRANGA KA RËNË SHTETASI ME INICIALE V.T 31. Një 31 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës i dyshuar si një nga autorët e konfliktit me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës, ku për pasojë humbi jetën një 20 vjeçare si dhe u plagosën 2 persona të tjerë.

SHKODËR, PËRGJAKET 8 MARSI!

STATISTIKAT PARAQESIN NJE SITUATA ALARMANTE PER KETE FENOMEN QE PO DEMTON GRATE SHQIPTARE. Ne Shkoder ky 8 Mars eshte pergjakuar.

Na ndiqni

77,012FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA