12 C
Shkoder, AL

NJË BANESË DYKATËSHE PËRFSHIHET NGA FLAKET NË “GJUHADOL”

Një banesë dykatëshe është përfshirë nga flakët vetëm pak minuta më parë. Ende nuk dihet shkaqet e rënies së zjarrit. Në vendngjarje kanëkanë mbërritur zjarrëfikësit të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve. Sipas burimeve të para nga reparti i zjarrëfikësve shkak i rënies së zjarrit dyshohet të jetë një shkëndijë elektrike. Banesa e përfshirë nga zjarri ndodhet në lagjen “Gjuhadol” dhe dëmet më të mëdha janë shkaktuar në katin e dytë të objektit.

TRUSH,HUMB JETËN 56 VJEÇARI

AUTOMJETI PËRPLAS MOTORRIN ME 2 PERSONA. Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Velipojë. Në fshatin Trush gjatë mesditës së merkure , një automjet nen drejtimin e shtetasit Mark M ka përplasur një motorr në të cilin udhëtonin dy persona, duke bërë që njëri prej tyre të gjejë vdekjen, ndërsa tjetri të mbetet i plagosur, ku ky I fundit eshte derguar menjehere ne spitalin rajonal Shkoder teksa aktualisht eshte nen kujdesin mjeksor te personelit.

VRASJA E PALOK LAZRI, PROKURORIA KËRKON 35 VITE BURG

I AKUZUAR SHPËTIM SADIKU, VRASJA PËR NJË BORXH 1 MILION LEKË TË VJETRA. 35 vite burg kërkon prokuroria e Shkodrës për vrasjen e biznesmenit 51 vjeçar Palok Lazri. Ngjarja ndodhi në 20 nëntorin e 2013-ës teksa i akuzuar për veprën penale “vrasje me paramendim për hakmarrje” është shtetasi Shpëtim Sadiku i cili akuzohet edhe për “armbajtje pa leje”. Para më shumë se një viti e gjysëm vendin e quajtur “Ura Dervishbeg” 51 vjeçari Palok Lazri u qëllua me pistoletë teksa mori në trupin e tij 3 plumba nga një pistoletë me silenciator.

VELIPOJE,AKSIDENTOHET 25 VJEÇARI

I RIU ME INICIALE A.GJ HUMB KONTROLLIN E MJETIT. Nje tjeter aksident i rende eshte shenuar te marten ne dreke ne rrugen e rrjollit ne velipoje, , rreth ores 12.50 nr aksin rrugor Velipoje-Shkoder ku nje makine e tipit wolsvagen me targe sh 6437d ka humbur kontrollin dhe eshte perplasur ne krahun e pjeses malore.

POLICIA KONTROLLE ANTIKANABIS NË TRE NJËSI VENDORE

ASGJESOHEN NË VAU DEJËS, SHOSH DHE TEMAL 1660 RRËNJË CANABIS SATTIVA. Operacionet antikanabis të policisë së Qarkut Shkodër kësaj radhe janë përqendruar në fshatrat e Bashkisë Vau Dejës, komunën Shosh dhe Temal. Pas kontrolleve të imtësishme të territorit në këto zona policia ka arritur të asgjesojë 1660 rrënje bimë narkotike.

POLICIA KONTROLLE ANTIKANABIS NË TRE NJËSI VENDORE

ASGJESOHEN NË VAU DEJËS, SHOSH DHE TEMAL 1660 RRËNJË CANABIS SATTIVA. Operacionet antikanabis të policisë së Qarkut Shkodër kësaj radhe janë përqendruar në fshatrat e Bashkisë Vau Dejës, komunën Shosh dhe Temal. Pas kontrolleve të imtësishme të territorit në këto zona policia ka arritur të asgjesojë 1660 rrënje bimë narkotike.

POLICIA KONTROLLE ANTIKANABIS NË TRE NJËSI VENDORE

ASGJESOHEN NË VAU DEJËS, SHOSH DHE TEMAL 1660 RRËNJË CANABIS SATTIVA. Operacionet antikanabis të policisë së Qarkut Shkodër kësaj radhe janë përqendruar në fshatrat e Bashkisë Vau Dejës, komunën Shosh dhe Temal. Pas kontrolleve të imtësishme të territorit në këto zona policia ka arritur të asgjesojë 1660 rrënje bimë narkotike.

ASGJESOHEN 520 RRËNJË CANABIS NË KOMUNËN PULT

POLICIA PO PUNON PËR IDENTIFIKIMIN DHE KAPJEN E AUTORËVE TË PARCELAVE. Nga puna e Efektivëve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të operacioneve antikanabis, për gjetjen dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, u mor informacion në rrugë operative se në fshatin Pog, në komunën Pult, në Shkodër, ka të mbjella me bimë narkotike.

ASGJESOHEN 520 RRËNJË CANABIS NË KOMUNËN PULT

POLICIA PO PUNON PËR IDENTIFIKIMIN DHE KAPJEN E AUTORËVE TË PARCELAVE. Nga puna e Efektivëve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të operacioneve antikanabis, për gjetjen dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, u mor informacion në rrugë operative se në fshatin Pog, në komunën Pult, në Shkodër, ka të mbjella me bimë narkotike.

ASGJESOHEN 520 RRËNJË CANABIS NË KOMUNËN PULT

POLICIA PO PUNON PËR IDENTIFIKIMIN DHE KAPJEN E AUTORËVE TË PARCELAVE. Nga puna e Efektivëve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të operacioneve antikanabis, për gjetjen dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, u mor informacion në rrugë operative se në fshatin Pog, në komunën Pult, në Shkodër, ka të mbjella me bimë narkotike.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA